تاریخ: ۱۴:۲۱ :: ۱۳۹۹/۰۶/۱۵
شرط بندی خطرناک ترامپ در مورد کنوشا

نلس رولاند

اشپیگل(المان)

ترامپ بار دیگر نقش مورد علاقه فعلی خود را به عنوان مدافع قانون و نظم در آمریکا ایفا کرد. او در بازدید از شهر کنوشا در ویسکانسین گفت آنچه در اینجا رخ داده واقعا بد است و ناآرامی ها و اعتراضات روزهای اخیر “اعتراضی مسالمت آمیز” نیست، بلکه “تروریسم داخلی” می باشد. اما خوشبختانه پلیس و گارد ملی اوضاع را دوباره تحت کنترل درآورده اند.
بار دیگر، ترامپ توانست پیام خود را در برابر دوربین های تلویزیونی به رای دهندگانش برساند: او به تنهایی در آینده ضامن امنیت کشور خواهد بود؛ دمکرات ها، بایدن و چپ های تندرو آمریکا را به ورطه نابودی خواهند کشاند.
این روشی است که ترامپ برای جلب رای دهندگان به کار می برد: او می خواهد با شعار “قانون و نظم” خود را به عنوان مردی قدرتمند معرفی کند و در عین حال توجه اذهان عمومی را از مشکلات کشور در مقابله با کرونا منحرف نماید.
این روش ممکن است مفید باشد یا با شکست روبرو شود. جمهوری خواهان و دمکرات ها با نگرانی نتایج نظرسنجی ها را دنبال می کنند. در نظرسنجی های اخیر نوساناتی به نفع ترامپ رخ داده است. نظرسنجی کالج امرسون، جو بایدن را فقط دو درصد جلوتر از ترامپ (۴۹ به ۴۷ درصد) نشان می دهد. اما موسسات دیگری مانند مشاوره مورنینگ همچنان گزارش های بسیار ناخوشایندی برای ترامپ ارائه می دهند: ۵۸ درصد آمریکایی ها از رئیس جمهور ناراضی هستند، فقط ۳۸ درصد ابراز رضایت می کنند.
تلاش ترامپ برای گره زدن انتخابات با موضوع قانون و نظم کاملا منطقی است، اما موفقیت آن تضمین شده نیست. ترامپ سعی می کند به طور عمده به رأی دهندگان طبقه کارگر سفیدپوست بپردازد و آنها را به هر قیمت از جو بایدن دور کند. اما دیگر رای دهندگان در طبقه های مرفه از اقدامات ترامپ نگران و هراسان هستند. دلیل این امر، ناتوانی ترامپ در محکوم کردن خشونت پیروان خود در کنوشا و جاهای دیگر می باشد.


اداره کل رسانه های خارجی
ترجمه: عطیه خرّم

(Visited 25 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید