تاریخ: ۱۲:۳۸ :: ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
انگلستان با گسترش دوباره شیوع ویروس کرونا کاهش محدودیتها را به تعویق انداخت

ناکاجیما یوسوکه

نیکی (ژاپن)

بوریس جانسون ،‌ نخست وزیر انگلیس ، روز سی و یکم ماه ژوئیه اعلام کرد ،‌ نشانه هایی از گسترش دوباره شیوع ویروس کرونا در داخل کشور دیده شده است و به همین علت محدودیت های مربوط به کافه ها و سالن های بولینگ که قرار بود روز یکم ماه اوت کاهش یابد ، به تعویق افتاده است. اجرای محدودیتها در حدود بیست منطقه از جمله منچستر واقع در بخش مرکزی انگلیس بار دیگر به اجرا در خواهد آمد و رفت و آمد به خانه دوستان و آشنایان ممنوع خواهد شد.
در انگلیس فعالیت های اقتصادی در بیشتر صنایع از جمله فعالیت رستوان ها و اقامتگاههای مسافران که به طور موقت تعطیل شده بود ، از روز چهام ماه ژوئیه از سر گرفته شده است. همچنین قرار بود از روز اول ماه اوت علاوه بر بازگشایی سالن های بولینگ ، محدودیتهای دیگری از جمله محدویتهای مربوط به سالن همایش ، مسابقات ورزشی و همچنین برگزاری مراسم های ازدواج کاهش یابد. اما هم اکنون با توجه به گسترش دوباره شیوع ویروس کرونا کاهش این محدودیتها برای دو هفته به تعویق افتاده و پس از دو هفته با توجه به وضعیت شیوع ویروس کرونا درباره کاهش محدودیت ها تصمیم گیری خواهد شد.
ساکنان حدود بیست منطقه در بخش مرکزی انگلستان از جمله منچستر که شیوع ویروس کرونا در آنجا گسترش یافته است ، بار دیگر در بیرون رفتن از خانه محدود می شوند. همچنین ملاقات با دوستان یا رفتن به خانه بستگان ، رفتن به رستوران ها و کلیساها ممنوع می شود. به گزارش روزنامه های انگلیس ، حدود چهار میلیون نفر از ساکنان مشمول این محدودیتها خواهند شد.
تعداد افراد آلوده به ویروس کرونا در انگلستان به تدریج در حال افزایش است و به تازگی شمار مبتلایان روزانه به طور متوسط به ۷۳۷ افزایش یافته است. این در حالی است که شمار مبتلایان روزانه در روز چهارم ماه ژوئیه که فعالیت های اقتصادی از سر گرفته شده است ، به طور متوسط ۵۷۵ نفر بوده است. جانسون می خواهد از دومین قرنطینه شهری در سراسر انگلستان که ضربه مهلکی به اقتصاد این کشور وارد خواهد کرد ، اجتناب کند و به همین جهت در نظر دارد با تعویق از سرگیری فعالیتهای اقتصادی و همچنین محدودیت های منطقه ای شیوع ویروس کرونا را در کشور کنترل کند. نخست وزیر انگلستان روز سی و یکم ماه ژوئیه در مصاحبه مطبوعاتی با اشاره به اینکه:« دوستان اروپایی هم باید برای کنترل گسترش شیوع ویروس کرونا تلاش کنند » بر جلوگیری از شیوع ویروس از کشورهای خارجی تاکید کرد. انگلیس پیش از این قرنطینه دو هفته ای برای افرادی که از لوکزامبورگ و اسپانیا به این کشور سفر می کنند ، در نظر گرفته است.

اداره کل رسانه های خارجی
مترجم: کیومرث واحدی

https://b2n.ir/889921

(Visited 18 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید