تاریخ: ۱۲:۳۰ :: ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
اتهامات جدید آمریکا به عربستان درباره جاسوسی در توئیتر بر مشکلات سران آل سعود افزوده است

اتهامات جدید آمریکا به عربستان درباره جاسوسی در توئیتر بر مشکلات سران آل سعود افزوده است.
به گزارش شبکه تلویزیونی الحوار ، وزارت دادگستری آمریکا شکوائیه جدیدی علیه عربستان سعودی با موضوع جاسوسی در توئیتر تنظیم کرد و در واقع دامنه اتهامات این کشور را گسترش داد. وزارت دادگستری آمریکا نام احمد ابوعمو (آمریکایی لبنانی تبار)، علی الزباره (سعودی) و احمد المطیری معاون مدیر دفتر بن سلمان را هم به متهمان پرونده اضافه کرد. اتهام این افراد جاسوسی برای کشور بیگانه، تملک غیرقانونی، تلف کردن اموال و تحریف اسناد در زمان تحقیقات فدرالی است.
محمد العمری کارشناس سیاسی در این باره گفت: همان گونه که ترکی الحمد مشاور سابق دفتر پادشاهی سعودی اشاره کرد حکومت کنونی عربستان یک حکومت مافیایی است. در دوران محمد بن سلمان شاهد نقض معاهدات بین المللی و بی احترامی به متحدان عربستان مانند ترکیه و آمریکا هستیم. مقامات سعودی به حقوق شهروندان عربستان هم احترام نمی گذارند و از آنها در داخل و خارج جاسوسی می کنند. هر چند میان دموکرات ها و جمهوری خواهان در آمریکا رقابت وجود دارد اما درباره موضوع جاسوسی عربستان اتفاق نظر میان آنها دیده می شود و موضوعی حزبی نیست. آمریکایی ها در مورد جاسوسی کشورهای بزرگی مانند چین و روسیه حساس هستند چه رسد به کشور کوچکی که خود تحت حمایت آمریکاست.
العمری افزود: جاسوسی عربستان از سوی دستگاه جاسوسی این کشور نبوده بلکه منشأ آن دفتر پادشاهی و دفتر امور ویژه بن سلمان بوده است. این مسئله هم مانند قتل خاشقجی یک اقدام غیرحرفه ای و اشتباهی بزرگ بود. به اعتقاد من بن سلمان با این اقدامات نمی تواند در راس قدرت باقی بماند و فردی که بعد از او روی کار می آید با انبوهی از مشکلات داخلی و خارجی روبرو خواهد بود.

(Visited 18 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید