تاریخ: ۱۲:۲۴ :: ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
انتخابات ریاست جمهوری نظام سیاسی آمریکا را در بوته آزمایش قرار می دهد

اعظم اظهر
چاینا دیلی (چین)

انتخابات ریاست جمهوری امریکا با منجلابی از جنجال ها از جمله ادعا در مورد نژادپرستی ، تعصب و تقلب انتخاباتی همراه خواهد بود که ترامپ یادآور شده است شاید نتایج آن را در صورت پیروزی بایدن قبول نکند.
او در مصاحبه اخیر خود با فاکس نیوز، استفاده از رای گیری الکترونیکی به علت شیوع کرونا را اقدامی برای تقلب به وسیله دمکرات ها نامیده و هوش و ذکاوت بایدن را به چالش کشیده و تاکید کرده است که بایدن در صورت پیروزی، کشور را ویران و به سوی جناح چپ افراطی خواهد کشاند.
لاری دایموند، عضو ارشد موسسه محافظه کار هوور ، هشدار می دهد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در امریکا با بحران بی سابقه ای همراه خواهد بود.
او معتقد است بی اعتمادی عمیق و نگرانی در سراسر طیف سیاسی امریکا می تواند بر سرنوشت اقتصادی میلیون ها امریکایی تاثیر بگذارد که فریب سیاست های غیرضروری سیاسی ، اقتصادی، تجاری و خارجی ترامپ را خورده اند.
نظام سیاسی امریکا به علت وجود ترامپ با این چالش مواجه است که چگونه صف طویل رای دهندگان را در برابر کرونا محافظت کند تا مبادا او با پیروزی بایدن مخالفت کند.
از طرف دیگر، اگر ترامپ برنده شود، امریکا به دشواری خواهد توانست هوادران حزب دمکرات را که هنوز از پیروزی سال ۲۰۱۶ ترامپ به علت ادعای مداخله خارجی خشمگین هستند آرام کند.
کارشناسان به شبکه سی ان ان گفته اند اگر ترامپ پیروز شود خطر جدی ناآرامی های مدنی وجود دارد که بسیار بالاتر از اعتراضات خشونت بار و بزرگ پس از پیروزی او در سال ۲۰۱۶ خواهد بود.
داگلاس برینکلی مورخ هشدار داده است اگر ترامپ بار دیگر با رای کالج الکترال برنده شود فریاد فروپاشی دمکراسی ما به آسمان خواهد رفت.
درحالی که کرونا درحال گسترش است و تنش های تازه با چین ۲۰ تا ۳۰ درصد بازارهای امریکا را تهدید کرده است، نتیجه این رقابت های تند انتخاباتی پیامدهای سیاسی عمیقی خواهد داشت..
با اعلام ترامپ که تسلیم نخواهد شد و قصد دمکرات ها برای ورود به کاخ سفید، نظام سیاسی امریکا در بوته آزمایش قرار دارد.

اداره کل رسانه های خارجی
مترجم: مفید علیزاده

https://b2n.ir/582007

(Visited 12 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید