تاریخ: ۱۱:۵۶ :: ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
رکورد تعداد ابتلا در جهان. سازمان بهداشت جهانی اروپا را سرزنش می کند

پائولوچی تیتزیانا
ایل جورناله (ایتالیا)

سازمان بهداشت جهانی در خصوص بازگشت موارد ابتلا به ویروس کرونا در سراسر جهان و نیز در اروپا هشدار داد و از دولت ها خواست تدابیر سخت تری را برای مهار این سرایت ها اتخاذ نمایند. روز پنجشنبه تعداد ابتلا به این ویروس پا را از مرز سه میلیون نفر فراتر نهاد یعنی یک پنجم ۱۵ میلیون مورد موجود در جهان. اروپا به لحاظ تعداد تلفات بیش از همه آسیب دیده است.
به گفتۀ سخنگوی سازمان بهداشت جهانی از سرگیری افزایش شیوع این ویروس در برخی از کشورها در پی کاهش تدابیر مربوط به فاصله گذاری اجتماعی قطعاً باعث نگرانی است. هر کجا کانون شیوع این ویروس است باید از طریق اقدامات فوری و هدفدار کنترل گردد. از طریق قرنطینه کردن این موارد، رهگیری و پیگیری تماس های فرد. همچنین اتخاذ مجدد تدابیر سخت تر نیز ضروری به نظر می رسد.
دو ماه پس از بازگشایی مرزها در درون اتحادیۀ اروپا اولین مورد محدودیت سفر میان کشورهای عضو اتحادیۀ اروپا مشاهده شده است. فنلاند، اتریش را در فهرست قرمز قرار داد و یک قرنطینۀ ۱۴ روزه را برای کسانی که از این کشور وارد می شوند، مقرر نمود.
در حالی که الزام استفاده از ماسک در تمامی مغازه ها در انگلیس مقرر گردید، در کشور بلژیک یک کودک سه ساله بر اثر ابتلا به ویروس کووید جان خود را از دست داد. در آمریکا نیز تعداد مبتلایان پا را از مرز ۴ میلیون نفر فراتر نهاده است. تعداد ۱۵۰ کارشناس از جمله پزشک، دانشمند، آموزگار و پرستاران اقدام به امضای نامه ای خطاب به سران سیاسی نمودند و در آن خواستار اجرای یک قرنطینۀ تازه شده و خاطرنشان ساختند که این خطر وجود دارد که تا اول نوامبر بیش از ۲۰۰ هزار نفر را از دست بدهیم.

اداره کل رسانه های خارجی
مترجم: مریم شرکا

https://b2n.ir/002539

(Visited 10 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید