تاریخ: ۱۲:۱۸ :: ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
چگونه کرونا به کودکان آسیب می زند؟

مادریک جف
جردن تایمز (اردن)

به طور کلی اعتقاد براین است که کودکان کمتر از بزرگسالان و به ویژه افراد مسن در برابر کووید ۱۹ آسیب پذیرند، ولی آنها نیز چندان ایمن نیستند.
کودکان جدای از آسیب های مستقیم جسمی، به شدت در معرض پیامدهای منفی اقتصادی ناشی از این بیماری قرار دارند که حدود ۷۱ تا ۱۰۰ میلیون نفر را در سطح جهان به فقر شدید تهدید می کند.
این خطر به ویژه در امریکا بسیار جدی است که افزون بر داشتن رتبه نخست ابتلا به کرونا، بالاترین سطح فقر کودکان را در میان نظام های ثروتمند دمکراتیک دارد.
شواهد زیادی بیانگر آن است که فقر به علت ایجاد ناامنی غذایی و نابرابری در مراقبت های بهداشتی بر توسعه فرایند شناختی کودکان ، ثبات و سلامت عاطفی آنها تاثیر مخربی می گذارد که جملگی باعث ترک تحصیل و سردرآوردن از زندان در سنین نوجوانی می شود.
ناامنی غذایی نیز مانند فقر بر خانوارهای غیرسفید پوست تاثیر نامطلوب بیشتری می گذارد. بررسی های اخیر نشان می دهد که ۳۶ درصد از خانوارهای سیاه پوست و ۴۵ درصد از خانوارهای اسپانیایی تبار در مقایسه با ۲۴ درصد از خانوارهای سفیدپوست، در خلال شیوع کرونا با کاهش خرید غذایی مواجه شده اند .
تعطیلی مدارس شرایط را بدتر کرده است. تا پیش از شیوع کرونا، ۲۲ میلیون دانش آموز در امریکا تغذیه رایگان دریافت می کردند که تعطیلی ها باعث قطع دسترسی کودکان به تغذیه رایگان و دریافت رهنمود از آموزگاران شده است
افزایش فشارهای روانی در کارگران بیکار شده دارای دستمزد اندک باعث تاثیر منفی بر رشد عاطفی و جسمانی کودکان می شود . در امریکا با توجه به زمان پایان رسیدن دریافت کمک های مالی در این ماه یا در آخر سال جاری ، فقر کودکان به ۳۰ تا ۵۰ درصد یا حدود ۵ میلیون نفر افزایش خواهد داشت.
در بسیاری از کشورهای اروپایی و کانادا ، دولت ها دستمزد کارگران را تضمین کرده اند تا مانع فقر و بیکاری شوند، ولی در امریکا چنین حمایتی صورت نمی گیرد زیرا بسیاری از مردم عوامل منجر به فقر را درک نمی کنند و درعوض فقرا را مسئول فقر آنها می دانند . در امریکا برنامه هایی برای کاهش فقر افراد مسن وجود دارد و اکنون باید چنین برنامه ایی را برای جلوگیری از فقر کودکان اجرا کرد.
هنگامی که کودکان نادیده گرفته شده و در فقر بزرگ می شوند، آسیب آن متوجه همگان خواهد شد. در واقع فقر کودکان سالانه میلیارد ها دلار از جمله خسارت های ناشی از جرم و بی خانمانی کودکان، بر امریکا هزینه دارد. اگر دستورات اخلاقی برای حفاظت از فرزندان نتواند رهبران امریکا را متقاعد سازد، شاید تاثیرات مخرب اقتصادی آنها را هشیار کند.

اداره کل رسانه های خارجی
مترجم: مفید علیزاده
https://b2n.ir/682683

(Visited 11 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید