تاریخ: ۱۰:۳۹ :: ۱۳۹۹/۰۵/۰۹
طوفان کامل یمن منجر به گرسنگی ۴۰ درصد سکنۀ آن خواهد شد

اونیره (ایتالیا)
آنچه اکنون در یمن رخ می دهد، کشوری که بر اثر شوک اقتصادی، درگیری های مسلحانه، سیل، ملخ های صحرا و اکنون نیز ویروس کرونا به زانو در آمده است، به یک طوفان کامل شباهت دارد. سازمان های مختلف جهانی در این مورد هشدار دادند. تاکنون این تحقیق در ۱۳۳ بخش جنوبی یمن صورت گرفت که با نتایجی وحشتناک همراه بوده است. تعداد افرادی که تا پایان سال در معرض سطوح بالایی از ناامنی غذایی قرار گرفته یعنی دچار بحران یا اضطرار غذایی می شوند، به طرز سرسام آوری افزایش خواهد یافت.
در واقع تمامی پیشرفت هایی که در عرصۀ تغذیه در سال های اخیر با هدف مقابله با تأثیرات جنگ داخلی، قحطی، شیوع وبا، نفوذ سازمان های مختلف تروریستی در یمن صورت گرفته، ممکن است نقش بر آب شود.
سال گذشته به واسطۀ کمک های غذایی این وضعیت تعدیل شده بود لیکن چنانچه قرار باشد طی شش ماه آینده تعداد افراد تحت حمایت از ۲ میلیون نفر به ۳٫۲ میلیون نفر برسند، این سناریو فاجعه بار خواهد شد. به عبارتی از ۲۵ درصد جمعیت به ۴۰ درصد جمعیتی خواهیم رسید که از ناامنی تغذیه ای رنج می برند.
یمن بیش از پیش منزوی شده است. تا امروز نرخ مرگ و میر بر اثر ویروس کرونا با افزایشی هشداردهنده روبرو بوده است یعنی ۵ برابر نرخ میانگین جهانی. سخنگوی سازمان ملل اظهار داشت که به اندازۀ کافی آزمایش های تشخیصی برای درک میزان پاندمی در این کشور وجود ندارد.

اداره کل رسانه های خارجی

مترجم: مریم شرکا

https://b2n.ir/911547

(Visited 6 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید