گروه: اخبار
تاریخ: ۱۰:۲۶ :: ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
پنتاگون هم توافق روسیه با طالبان علیه نیروهای آمریکایی را رد کرد

دیدبان روسیه

هفته گذشته، گزارشی در نیویورک تایمز ادعا کرد، روسیه ممکن است به ستیزه‌جویان افغان بابت کشتن سربازان آمریکایی پاداش داده باشد. هم روسیه و هم طالبان این اتهامات را رد کرده‌اند. کاخ سفید هم تأکید کرد به ترامپ در این باره اطلاعی داده نشده و حالا پنتاگون هم این مطلب را تکذیب کرده است.

به گزارش خبرگزاری “اسپوتنیک”، بنا بر اظهارات جاناتان هافمن، سخنگوی پنتاگون، پنتاگون هیچ شواهدی برای تأیید ادعاها درباره تبانی روسیه و طالبان ندارد.

هافمن در بیانیه‌ای اظهار کرد: وزارت دفاع آمریکا به بررسی اطلاعات درباره اینکه آیا عاملان “اداره اطلاعات ارتش روسیه” یا GRU در عملی بدخواهانه علیه آمریکا و نیروهای ائتلافی در افغانستان شرکت داشته‌اند یا خیر، ادامه می‌دهد.

در این بیانیه آمده است: تا به امروز، وزرات دفاع آمریکا هیچ‌گونه شواهد تأییدکننده‌ای برای اعتباربخشی به ادعاهای اخیر که در منابع آزاد مشاهده شده، ندارد. صرف‌نظر از این، ما همواره سلامت و امنیت نیروهایمان در افغانستان و سراسر جهان را بیش از هر چیز دیگر جدی می‌گیریم و بنابراین به انجام اقدامات به منظور جلوگیری از آسیب تهدیدهای احتمالی ادامه می‌دهیم.

روز جمعه، نیویورک تایمز مقاله‌ای منتشر کرد و در آن با ارجاع به مقامات اطلاعاتی که نام آن‌ها فاش نشده، ادعا کرد به دونالد ترامپ یک گزارش اطلاعاتی در این زمینه ارائه شده اما به آن واکنشی نداده است. این گزارش، مدعی آن است که روسیه به ستیزه‌جویان متصل به طالبان، پاداش داده تا سربازان آمریکا در افغانستان را در بحبوحه مذاکرات صلح سال گذشته با طالبان، به قتل برسانند.

(Visited 11 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید