تاریخ: ۱۴:۰۸ :: ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
وضعیت هشدار در آمریکا و «تعداد واقعی مبتلایان ۲۳ میلیون نفر می باشد»

کوریره دل تیچینو (ایتالیا)

دونالد ترامپ در توئیتر خود نوشت: «میزان مرگ و میر بر اثر ویروس کرونا رو به کاهش است. اقتصاد ما بار دیگر فعالیت خود را آغاز کرده است و دیگر تعطیل نخواهد شد». این پیام وی به مثابۀ هشدار به ایالت هایی است که پس از درگیر شدن با موج سرایت ها در خصوص برگشت به زندگی عادی  تردید دارند. البته این هشداری به مقامات بهداشتی نیز هست که اکنون پرده از روی واقعیت اسفباری بر می دارند و آن اینکه دستکم ۲۳ میلیون نفر در آمریکا آلوده هستند یعنی ده برابر آنچه آمارهای رسمی نشان می دهند.
رابرت ردفیلد، رئیس مرکز کنترل و پیشگیری بیماری  که بالاترین مقام در عرصۀ سلامت عمومی به شمار می آید گفت که بهترین تخمینی که می توانیم بزنیم این است که در برابر هر مورد قطعی ابتلا به ویروس کرونا، دستکم ده نفر دیگر آلوده هستند.
در این میان کاخ سفید بار دیگر طرح اوباماکر را مورد حمله قرار می دهد. وی سعی دارد با این کار آن را در کانون کارزار انتخاباتی برای کسب پیروزی مجدد قرار دهد. لیکن دمکرات ها معتقدند که لغو اوباماکر اکنون به معنای برداشتن بیمۀ سلامت برای میلیون ها آمریکایی آن هم در این وضعیت پاندمی است. این امر به شدت بی رحمانه است.
این در حالی است که اوضاع به ویژه در فلوریدا و تگزاس رو به وخامت گذارده است. دستور تعطیلی کلیۀ بارها صادر شده است. به سختی می توان گفت که آیا این امر برای مهار شیوع ویروس کافی خواهد بود یا خیر. شیوع ویروس در این مناطق به ۹ هزار مورد در یک روز رسیده است. همچنین ایالت کالیفرنیا.


منبع: اداره کل رسانه های خارجی

مترجم: مریم شرکا

(Visited 13 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید