تاریخ: ۱۰:۰۷ :: ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
تغییر ضد نژادپرستی جدید به پارانویا در امریکا

لووانسون کلر

اسلیت (فرانسه)

در شرایطی که بسیاری از نگرش ها نژادپرستانه تلقی می شوند،  استعفا ، محکوم کردن و عذرخواهی عمومی رو به افزایش است.
سه روز پس از کشته شدن جورج فلوید ، دیوید شور،مشاور سیاسی، مقاله ای را درباره تأثیر شورش هایی که پس از ترور مارتین لوتر کینگ در سال ۱۹۶۸ در امریکا روی داد، در توییتر نوشت.
در اعتراضات سال ۲۰۲۰ ، انتقاد از شورش ها به جنجال بحث برانگیز چپ گرا تبدیل شد و دیوید شور به نژادپرستی متهم شد. روز بعد، دوید شور در شبکه های اجتماعی عذرخواهی کرد. چند روز بعد او برکنار شد.
در روزهای اخیر، این موارد چند برابر شده است. از آنجا که اکنون نگرش ها و اظهارات فزاینده ای نژادپرستانه تلقی می شود ، محکومیت ها افزایش یافته و منجر به چندین استعفا ، اخراج یا عذرخواهی عمومی شده است. تنش ها عمدتاً بین محافظه کاران و ترقی خواهان ایجاد نمی شود، بلکه در همان چپ، بین افرادی که تفسیر های مختلفی از نژاد پرستی دارن ، ایجاد می شود.
لی فانگ، خبرنگار نشریه اینترسپت، پس از به اشتراک گذاشتن ویدئوی مصاحبه با یک جوان آفریقایی-آمریکایی که ابراز تاسف کرده بود که جنبش زندگی سیاهان مهم است، دیگر از سیاهپوستان کشته شده صحبت نمی کند، از سوی همکارانش متهم به نژادپرستی شد.
اکنون چندین نوع گفتمان و راهبرد ضد نژادپرستی به طور موازی در امریکا در حال تحول هستند. از یک سو ، فعالان و کارشناسان سیاسی که به خشونت پلیس، نابرابری های نژادی و سیستم قانونی غالبا ناعادلانه اعتراض می کنند. از سوی دیگر ، نوعی وحشت که مردم را ترغیب می کند کوچکترین حمله را فاجعه ای ببنند که مستحق مجازات با اخراج یا آزار و اذیت است.
در حالی که مشکلات واقعی نابرابری در امریکا باید حل شود ، بخشی از این جنبش به مسائل بیش از پیش  کم اهمیت متمرکز شده است ، راهبردی که خود سانسوری، بی اعتمادی و تفرقه را ترغیب می کند.

اداره کل رسانه های خارجی

مترجم: سیده هاجر محسنیان

(Visited 13 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید