تاریخ: ۱۰:۳۷ :: ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
وحشیگری عربستان و پاسخ یمنی ها

بهیج سکاکینی
رای الیوم (انگلستان)

حملات اخیر ارتش یمن به عمق راهبردی عربستان سعودی ثابت می کند، ناقوس دیگری به صدا در خواهد آمد و مردم و ارتش یمن می توانند، پاسخ دردناک و کوبنده ای به سعودی ها بدهند.
شش سال از جنگ وحشیانه علیه مردم یمن می گذرد، جنگی که سعودی ها و امارات به بهانه بازگرداندن دولت قانونی (مستعفی و فراری) فرماندهی آن را بر عهده دارند. این جنگ همه زیر ساخت ها، شبکه های آب رسانی، برق، نیروگاه های تولید برق، جاده ها، پل ها، مدارس، بیمارستان ها، کارخانه ها و مزارع را ویران کرده است و نیروهای ظالم و تجاوزگر وحشیانه ترین کشتارها را علیه مردم یمن مرتکب شده اند، حال آنکه جامعه فاسد بین الملل در برابر این جنگ و کشتار که به گفته بسیاری از سازمان های حقوق بشری وابسته به سازمان ملل بزرگترین فاجعه انسانی به شمار می رود که عصر معاصر تاکنون شاهد آن بوده است، سکوت اختیار کرده اند. دبیر کل سازمان ملل هم در مقابل دریافت ۵۰۰ میلیون دلار عربستان را از فهرست کشورهای کودک‌کش حذف و اینگونه بار دیگر فساد این سازمان را تایید کرد.
طمع ورزی های امارات و عربستان در یمن در برهه اخیر به شکل آشکاری نمایان شده است و دیگر بر هیچ کس پوشیده نیست، به ویژه یمنی هایی که از متجاوزان حمایت کردند و در کنار آنها قرار گرفتند و دیدند که هر یک از آنها در تقسیم غنائم جنگی چگونه عمل کردند، به طوری که امارات پس از توافق با سعودی که نیروهای خود را از جزیره سقطری خارج کرد، بر این جزیره مسلط شد و در مقابل استان المهره و شاید هم حضرموت را به سعودی داد.
در ادامه این یادداشت آمده است: تقسیم این‌چنینی کیک میان آنها چه بسا نشان دهنده واقعیت مقاصد آنها از تجاوزات مستمر علیه یمن باشد. در واقع این موضوع ثابت می کند، هدف آنها بازگرداندن دولت «قانونی» به یمن نبود، دولتی که اساسا هم هیچ مشروعیتی نداشت، همچنین هیچ گونه حاکمیتی بر تصمیم ها یا تصمیم های دولت مستحکم خود که از سال ۲۰۱۵ ریاض را مقر خود قرار داد، نداشت و تصمیم ها و موضع گیری ها از جانب ارباب و ولی‌امر در ریاض به آنها دیکته می شد. اکنون هم شاهد جنگ میان شورای انتقالی در جنوب یمن که مورد حمایت امارات است با نیروهای رئیس جمهور غیرقانونی مورد حمایت سعودی ها در جنوب برای سیطره بر مناطق نفوذ هستیم.
اکنون حملات راهبردی به عمق عربستان، پایتخت این کشور یعنی ریاض و نهادهایی وارد می شود که ائتلاف سعودی فکرش را هم نمی کرد، حملاتی علیه آنها صورت بگیرد، این حملات علیه وزارتخانه های دفاع و اطلاعات عربستان انجام می شود، همان جایی که در اتاق عملیات گروهی از آمریکایی ها، انگلیسی ها و اسرائیلی ها مدیریت جنگ را بر عهده دارند. همچنین از دیگر جاهایی که هدف قرار گرفت، پایگاه هوایی سلمان و تعدادی از دیگر مواضع نظامی در استان های نجران و جیزان بود، استان هایی که در اصل متعلق به یمن بودند و عربستان چند دهه پیش به زور آنها را به کشور خود ملحق کرد. همه این حملات به ویژه پس از هدف قرار گرفتن تاسیسات آرامکو نشان می دهد، ناقوس دیگری به صدا در خواهد آمد و مردم یمن و ارتش این کشور می توانند، پاسخ دردناک و کوبنده‌ای به سعودی ها بدهند. افزون بر آن ارتش یمن اطلاعات دقیق، موشک ها و پهپادهایی در اختیار دارد که می تواند به اهداف نظامی و راهبردی تعیین شده ای برسد. این در حالی است که یمنی ها همانند هواپیماهای ائتلاف سعودی که مناطق مسکونی، بازارهای عمومی، مجالس شادی یا عروسی و مدارس را تعمدا هدف قرار می دهند، به غیر نظامیان حمله نمی کنند.
نویسنده در ادامه نوشت: طبق معمول هم روزنامه های زرد و نویسنده های اجاره ای خواهند گفت: این موشک ها ایرانی است و اظهاراتی از این دست که دیگر به آن عادت کرده ایم. آل سعود حتی به شهروندان خود و توانمندی های آنها هم ایمان ندارند، از این رو در هر زمینه ای از خارج کارشناس می آورند و نمی توانند هیچ گونه صنعتی را بدون کمک از بیگانگان مدیریت کنند. آنها بر این باورند که مردم یمن نمی توانند دانش و فن آوری را در اختیار داشته باشند که باعث شود، بر عقب مانده های سعودی برتری یابند، همان هایی که بیش از ۱۴۰ میلیارد دلار برای خرید سلاح در جنگ علیه یمن هزینه می کنند و دستکم تاکنون از زمان آغاز تجاوزات در مارس ۲۰۱۵ هیچگونه دستاورد سیاسی یا نظامی برای خود محقق نکرده اند. مردم و ارتش یمن این حق را دارند که برای دفاع از خاک خود به دانش و تجربه ایران یا هر کشور دیگری دست یابند.

اگر عربستان آروز و رویای آن را دارد که مردم یمن در برهه ای تسلیم شوند و بپذیرند که کشته شوند و از طریق محاصره سخت زمینی، دریایی و هوایی و با کمک و دست داشتن آمریکا و انگلیس گرسنه بمانند و از غذا و دارو محروم شوند و کشتی های حامل سوخت آنها مصادره شود و سرزمینشان اشغال شود و باز هم ساکت بمانند و با شدت و با هر ابزاری که در اختیار دارند یا از دوستان و متحدانشان به دستشان می رسد، مبارزه نکنند، باید بگویم، سعودی ها رویایی دست نیافتی در سر دارند.
دیگر همه به طور واضح می دانند که قطب بندی سیاسی بی سابقه ای در منطقه در حال وقوع است و دو محور وجود دارد که با یکدیگر درگیر هستند. محوری که همه ابزارهای صهیونیستی- آمریکایی در منطقه را در برمی گیرد و راهبرد آن در منطقه و محور مقاومت و جنگ علیه یمن تنها از طریق این چارچوب است. کاملا مسلم است که درگیری در یمن جزء جدا نشدنی این درگیری و این کشور بخشی از محور مقاومت است، در نتیجه عجیب نیست، اگر مردم یمن و مقاومت آن از جانب طرف های محور مقاومت حمایت شوند، زیرا تجاوز تنها علیه یمن نیست، بلکه علیه محور مقاومت است و هرکس این ارتباط بنیادین و جنجال برانگیز را در این درگیری درک نمی کند، در واقع از سیاست و حوادث در حال وقوع چیزی سر در نمی آورد.

(Visited 32 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید