تاریخ: ۱۲:۴۴ :: ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
تاثیر ویروس کرونا بر نیروی عملیات حفظ صلح سازمان ملل متحد در مناطق درگیر

ان اچ کی (ژاپن)

ویروس کرونا بر فعالیت های نیروی عملیات حفظ صلح سازمان ملل متحد هم تاثیر گذاشته است. نیروی عملیات حفظ صلح سازمان ملل متحد در حفظ امنیت کشورهایی که درگیری در آن کشور ها ادامه دارد، نقش مهمی ایفاء می کند. در این میان آموزش نیروهای عملیات حفظ صلح سازمان ملل متحد در جمهوری دموکراتیک کنگو در آفریقا مرکزی به علت مبتلاء شدن پی در پی نیروها متوقف شده است. در جمهوری دموکراتیک کنگو نبرد مسلحانه برای دستیابی به منابع زیر زمینی همچنان ادامه دارد و سازمان ملل متحد حدود ۱۸ هزار ۵۵۰ نیروی عملیات حفظ صلح در آنجا مستقر کرده است.
سخنگوی نیروی عملیات حفظ صلح در کنگو در مصاحبه با ان اچ کی گفت ، تاکنون بیش از چهل نفر از پرسنل آلوده به ویروس کرونا شدند و در این میان یک نفر بر اثر ابتلاء به ویروس کرونا جان باخته است. وی در ادامه با اشاره به اینکه:« کارکنان نیروی عملیات حفظ صلح سازمان ملل نباید بیماری ویروس کرونا را در میان افراد محلی گسترش دهند » اعلام کرد آموزش های نیروی عملیات حفظ صلح که شمار زیادی از افراد محلی در آن شرکت دارند ، متوقف شده است.

از سوی دیگر، سخنگوی نیروی عملیات حفظ صلح در کنگو با اشاره به اینکه:« فعالیت های مربوط به محافظت از ساکنان همچنان با جدیت دنبال می شود » تاکید کرد سربازان با اقدامات پیشگیرانه نظیر ماسک زدن فعالیت های گشت زنی را انجام می دهند. در بخش شرقی کنگو که نبرد مسلحانه همچنان ادامه دارد ، نیروی عملیات حفظ صلح سازمان ملل متحد نقش مهمی در حفظ امنیت بازی می کند. هم اکنون نگرانی هایی وجود دارد که شیوع ویروس کرونا بر عملکرد این نیرو در حفظ امنیت صلح منطقه تاثیر منفی بگذارد.
در بخش شرقی جمهوری دموکراتیک کنگو از نیمه دوم دهه ۱۹۹۰ میلادی جنگ داخلی آغاز شده است و حتی اکنون هم درگیری میان نیروی دولتی و گروه های مسلح پیرامون منابع زیر زمینی ادامه دارد. شورای امنیت سازمان ملل متحد در سال ۱۹۹۹ نیروی عملیات صلح سازمان ملل متحد را به منظور نظارت بر آتش بس و حفاظت از شهروندان به این منطقه اعزام کرده است. نیروی عملیات صلح سازمان ملل متحد هم اکنون از زنانی که هدف آزار جنسی گروه های مسلح قرار گرفته اند ، حمایت و پشتیبانی می کند.
اداره کل رسانه های خارجی

مترجم: کیومرث واحدی

(Visited 10 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید