گروه: اخبار
تاریخ: ۱۴:۱۵ :: ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
مختومه شدن پرونده پولشویی خانم کرچنر

اینفوبائه (سایت مخالف دولت آرژانتین)

دادگاه رسیدگی به پرونده پولشویی خانم کرچنر (موسوم به پرونده دفترچه) به دلیل استفاده چندباره دفتر مبارزه با فساد از پرونده‌های گوناگون (پرونده سازی) رای به مختومه شدن این پرونده داد. با توجه به تحقیقات انجام شده و مشخص نشدن سیر پولی که ادعا می‌شد از سوی برخی بازرگانان به خانم کرچنر پرداخت شده و همچنین نبود شواهدی مبنی بر پرداخت این پول ها، این پرونده مختومه اعلام شد. به دلیل اشکالات زیاد در این پرونده، حتی قاضی کلودیو بونادیو از افزودن این شکایت به تحقیقات بزرگ خودداری کرد.
این پرونده با قرعه کشی به دادگاه سباستین راموس رفت که تحقیقات درباره آن به دادستان ادواردو تایانو واگذار گردید. که متعاقباً دادستان با تشکیل پرونده به عدم امکان رسیدگی حکم داد و قاضی نیز قطعنامه را امضا کرد.
بر اساس حکم قاضی راموس علیرغم درخواست دفتر مبارزه با فساد، برای بازپرسی از متهمان پرونده موسوم به کوادرنو (دفترچه) هیچ عنصری وجود ندارد که بتواند تأیید کند که منشاء وجوه خارج شده در فعالیت های غیرقانونی که در پرونده شماره ۹۶۰۸/۱۸ و پرونده‌های مربوط به آن تحقیق شده اند، هزینه شده باشد. علاوه بر این هیچ تحلیل جامع و مشخصی در مورد عناصر موجود در این زمینه از سوی دفتر مبارزه با فساد در خصوص این پرونده ارائه نشده است.

(Visited 25 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید