تاریخ: ۲۰:۵۲ :: ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
ویروس «اهداف» را تغییر داده است: کشتار مردم فقیر در آمریکای جنوبی

کاپوتزى لوچیا
آونیره (ایتالیا)

در حومه های بوئنوس آیرس، ریودژانیرو، بوگوتا میزان ابتلا و مرگ و میر در میان زاغه نشین ها متمرکز شده است. ساکنان زاغه ها برای بقا زبان رنگ ها را ترتیب داده و ابداع کرده اند. اوضاع در این منطقه بسیار اسفبار است. تعداد ۱٫۸۹۰ نفر از میان ۴۵ هزار سکنه مبتلا بوده و نه نفر نیز جان خود را از دست داده اند. سرایت این ویروس از اواسط ماه آوریل رشد تصاعدی داشته است. در هفتۀ اخیر بیش از ۸۰ نفر در روز مبتلا شده اند.
پاندمی مردم این منطقه را متوجه کمبودهایی نموده است که زندگی اهالی آنجا را به مخاطره انداخته است و آنان را آسیب پذیر نموده است. کسانی که در منطقه ای سکونت دارند که آب به زحمت در آن یافت می شود، چگونه می توانند دستشان را بشویند؟ از جمله مشکلات دیگری که وجود دارد می توان به جمعیت بالا، عدم امکان ماندن در خانه به علت نیاز شدید به کار اشاره کرد. بخش اعظم زاغه نشینان با اقتصاد غیر رسمی زنده اند. آنها به کارهایی همچون دستفروشی و بنایی روزمزد مشغول هستند و برای رفت و آمد نیز ناگزیرند از وسایل عمومی همواره شلوغ استفاده کنند. ترکیبی بسیار خطرناک در دوران شیوع ویروس کرونا.
در این مناطق فقیر مردم از زبان رنگ ها برای بیان مشکلات خود استفاده می کنند. به عنوان مثال تقریبا در تمامی منازل حقیرانه یک پارچه قرمز رنگ آویزان است. مردم به وسیلۀ آن درخواست کمک غذایی می نمایند. این امر در تمامی خانه های فقیر شایع است. در السالوادور و گواتمالا رنگ قرمز به معنای کمبود دارو و رنگ سفید نیز کمبود غذا است.

اداره کل رسانه های خارجی

مترجم: مریم شرکا

لینک آونیره: https://b2n.ir/742943

(Visited 15 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید