تاریخ: ۱۲:۳۲ :: ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
ترامپ بدون خودنمایی نمی تواند

لوتر کارستن

دی سایت(المان)

تعداد جانباختگان بیماری کووید ۱۹ در آمریکا به یکصد هزار نفر رسید. این تعداد بیش از هر جای دیگر بوده و در بسیاری از مناطق شمار مبتلایان همچنان افزایش می یابد، بکی از دلایل این است که ایالت ها محدودیت های خود را کاسته یا مردم از این قوانین پیروی نمی کنند. علاوه بر آن میلیون ها نفر شغل خود را از دست داده اند.
هیچ یک از این موارد برای رئیس جمهور آمریکا قابل توجه نیست. هیچ کس ابراز همدردی های وی را باور نمی کند، زیرا او مدام مشغول توییت کردن و انتشار بیانیه هایی است که در آنها می گوید که شمار بیماران در سرتاسر آمریکا در حال کاهش است، او جان صدها هزار نفر را نجات داده و موفق شده حریف را شکست دهد. او به جای اینکه خود اقدام کند، مسئولیت را به دیگران واگذار می کند. این رئیس جمهور انرژی و تمرکز خود را فقط برای حل مشکلات خود صرف می کند.
شرایط کنونی و بحران کرونا، شانس انتخاب مجدد وی در انتخابات پیش رو و در نتیجه غرور و خودخواهی او را تهدید می کند. وقایع سالیان گذشته نشان داده که اگر ظواهر به نفع وی باشد، اصل ماجرا اهمیتی ندارد. ترامپ برای به نمایش گذاشتن موفقیت ظاهری خود، بیش از هر چیز به یک صحنه نمایش احتیاج دارد.
او به طور روزانه برای ارائه نظریات خود از توییتر استفاده می کند، اما در نتیجه شیوع ویروس، گردهمایی های بزرگ ممنوع شده اند. ترامپ در جستجوی مخاطب، از جلسات تقریبا روزانه کارگروه بحران کرونا برای خودنمایی استفاده می کرد. اما پس از اینکه دیگر کسی وی را تشویق نکرد و سوالات خبرنگاران آزاردهنده شد، از حضور در این جلسات خودداری نمود.
بنابراین ترامپ در رویای شروع دوباره حضورهای مردمی خود می باشد. به نظر می رسد او می خواهد پس از تایید کاندیداتوریش به عنوان نماینده کنوانسیون جمهوری خواهان در کارولینای شمالی، دوباره در میان جمع کثیری از مردم ظاهر شود. از آنجایی که تجمع بیش از ده نفر هنوز ممنوع است، وی فرماندار این ایالت را در توئیتر تهدید کرده است.
آمریکایی ها به دو دسته تقسیم شده اند: بیشتر آنها ترس دارند که محدودیت ها زودهنگام برطرف شده و مراقب هستند تا فاصله اجتماعی خود را حفظ کرده و ماسک می زنند؛ برخی دیگر، از جمله طرفداران ترامپ خواستار بازگشایی هر چه زودتر کشور هستند و حتی دست به اعتراضات مسلحانه می زنند.
۷٫ ترامپ از آنها حمایت می کند، زیرا فقط یک چیز برای وی مهم است: نمایش باید ادامه یابد، حتی اگر به قیمت به خطر افتادن جان مردم باشد.

اداره کل رسانه های خارجی

مترجم: عطیه خرم

(Visited 14 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید