تاریخ: ۱۹:۰۰ :: ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
مردم یمن در خانه هایشان می میرند

بلنکایا ماریانا

کامرسانت(روسیه)

براساس گزارشات رسمی یمن، در این کشور حدود ۲۰۰ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند و از میان آنان، ۳۰ نفر فوت کرده اند. اما، پزشکان و سازمان های بشر دوستانه بین المللی معتقدند که این ارقام صحت ندارند. طی یک هفته اخیر، فقط در عدن میزان مرگ و میر بر اثر ویروس کرونا هشت برابر شده است

نه فقط در عدن، بلکه در جنوب یمن نیز تنها مرکز پزشکی، «پزشکان بدون مرز» هستند که در درمان بیماری کرونا کمک می کنند. پزشکان بدون مرز از جامعه جهانی خواسته اند تا تدابیر سریعی را برای کمک به یمن اتخاذ کنند. از پرداخت دستمزدهای کادر پزشکی، تجهیزات محافظتی برای کادر درمانی و تجهیزات پزشکی سخن در میان است.
پیشتر، سازمان بهداشت جهانی و دیگر سازمان های بشر دوستانه در خصوص عدم آمادگی سیستم بهداشتی یمن برای مبارزه با ویروس کرونا خبر داده بودند. نخستین مورد از ابتلا به ویروس کرونا در یمن در روز ۱۰ماه آوریل به ثبت رسید. یک ماه پس از آن، عدن به شعاع اپیدمی تبدیل شد.
به گزارش خبرگزاری AFP، در اکثر بیمارستان های یمن بیماران کرونایی پذیرش نمی شوند و علت آن، نبود امکانات حفاظتی برای کادرهای درمانی است. پیشتر نیز پزشکان از کمبود کیت های تست ناراضی بودند.
در روز ۱۰ ماه مه، سازمان بهداشت جهانی به فعالیت کارکنانش در آن مناطق یمن که تحت کنترل انصار الله قرار دارند، پایان داد.

در یمن امکان اجرای مقررات قرنطینه وجود ندارد، زیرا بخش اعظم شهروندان این کشور فقیر هستند و در صورت قطع درآمد، آنان از گرسنگی خواهند مرد. بسیاری از یمنی ها خانه مناسبی در اختیار ندارند که بتوانند در آنجا از اپیدمی ویروس کرونا در امان باشند. مشکل اصلی نیز در اردوگاه ها است که در آنجا، بیش از یک میلیون نفر سکونت دارند. در آنجا حتی، دسترسی به آب نیز بسیار دشوار است. شمار آوارگان یمنی در اثر حمله عربستان به این کشور به شدت افزایش یافته و هر روز بر شمار این افراد افزوده می شود.

اداره کل رسانه های خارجی

مترجم: شادی اصغری

(Visited 15 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید