تاریخ: ۱۳:۳۵ :: ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
ترامپ و تجویز داروی مالاریا

زوددویچه سایتونگ(المان)

دونالد ترامپ با نادیده گرفتن هشدارهای بسیاری از متخصصان، اظهار داشت که یک داروی مالاریا را برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا توصیه می کند. البته دو مطالعه بر اساس بررسی میدانی در مقیاس بزرگ با حدود ۱۴۰۰ بیمار در نیویورک به این نتیجه رسیدند که هیدروکسی کلروکین هیچ فایده ای برای درمان یا پیشگیری از ابتلا به این بیماری نداشته و حتی در برخی بیماران می تواند عوارض جانبی قابل توجهی ایجاد کند.
دولت اسپانیا که شدیدا تحت تاثیر ویروس کرونا قرار گرفته، امیدها به باز شدن مرزها بر روی گردشگران را نقش بر آب کرده است. وزیر حمل و نقل اسپانیا روز دوشنبه گفت: “امیدوارم که بتوانیم فعالیت های گردشگری را در اواخر ماه ژوئن از سر بگیریم. ما نمی توانیم اجازه دهیم بیگانگان وارد کشور شوند، در حالی که مردم اسپانیا هنوز مشمول محدودیت های عبور و مرور هستند.” اسپانیا در حال حاضر به تدریج و با احتیاط دست به کاهش گام به گام این محدودیت ها زده است.
البته اخبار مثبتی نیز از اسپانیا شنیده می شود: تعداد جانباختگان بیماری کووید ۱۹ برای اولین بار طی دو ماه به کمتر از ۱۰۰ نفر (۸۷ نفر) طی یک شبانه روز کاهش یافت. در کل ۲۷۶۵۰ نفر جان باخته و ۲۳۱۳۵۰ نفر مبتلا شده اند.
در ایتالیا نیز تعداد جانباختگان به پایین ترین حد خود از ۹ مارس رسید. روز شنبه، فوت ۱۵۳ نفر ثبت شد. در مقابل، تعداد مبتلایان جدید افزایش داشته و به ۸۷۵ نفر رسیده است. درمجموع، مقامات ایتالیایی تقریبا ۲۲۵ هزار مورد ابتلا به کرونا و ۳۲ هزار مرگ را ثبت کرده اند.
به گزارش اطلاعات وزارت بهداشت برزیل، در این کشور نیز بیش از ۱۶ هزار بیمار کرونایی طی دو ماه شیوع این بیماری درگذشته و ۲۴۱۰۸۰ نفر مبتلا شده اند.
شمار مبتلایان و تلفات در سایر کشورهای آمریکای لاتین نیز به طور قابل توجهی افزایش داشته است. سازمان بهداشت جهانی از شمار بالای مبتلایان در سه کشور دیگر قاره آمریکا خبر داد: طی هفته گذشته بیش از ۱۰ هزار ابتلای جدید در پرو و شیلی و بیش از ۱۰۰ هزار مورد در آمریکا گزارش شده است.

منبع: اداره کل رسانه های خارجی
مترجم: عطیه خرّم

لینک زود دویچه سایتونگ: https://b2n.ir/140911

(Visited 12 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید