تاریخ: ۱۱:۱۱ :: ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
تلفات کرونا در آمریکا بر اساس نژاد و نابرابری های اجتماعی شدیدا متفاوت است

مایکل شوارتز و لیندسی راجرز کوک

نیویورک تایمز (آمریکا)

آمار مبتلایان و تلفات کووید ۱۹ در شهر نیویورک نشان می دهد نژاد و درآمد، عوامل اصلی هستند که تعیین می کنند چه کسی از این بیماری می میرد و چه کسی جان سالم به در می برد.
آمار و اطلاعات جدیدی که دوشنبه منتشر شد، یکی از بزرگترین سؤالات را درباره تلفاتی که ویروس کرونا در شهر نیویورک بر جا گذاشته، مورد توجه قرار می دهد؛ این سؤال که تلفات در میان مردم کدام مناطق است؟
این آمار،که میزان تلفات را در تک تک مناطق پستی شهر نشان می دهد، مؤید شکاف عمیقی است که شیوع این بیماری آشکار کرد. بر اساس آمار و اطلاعات جدیدی که اداره بهداشت شهر نیویورک منتشر کرد، محله هایی که تراکم جمعیت سیاهپوستان و افرادی که اصالتاً اهل کشورهای آمریکای لاتین هستند، در آنها بالاست، و همچنین ساکنان کم درآمد بیشترین آمار مرگ و میر را داشتند، در حالی که در محله هایی که کمی ثروتمندتر بودند – بیشتر در منهتن-، تقریباً هیچ تلفاتی نداشتند.
این یافته ها گزارش های قبلی را درباره دو برابر بودن مرگ و میر در میان این دو گروه از ساکنان نیویورک نسبت به ساکنان سفیدپوست را تایید کرد. ویروس کرونا موجب ابتلا و مرگ شمار بسیار زیادی از ساکنان سیاهپوست آمریکا شده است. اینز بارون، عضو شورای شهر نیویورک که منطقه وی، یعنی بروکلین، شامل محله هایی است که بیشترین تلفات کرونا را در نیویورک دارند، گفت: «شاید همه ما درگیر یک طوفان باشیم، اما همه ما در یک قایق نیستیم.»
داده هایی که دوشنبه منتشر شد، فقط شامل آمار تلفات در میان افرادی است که نتیجه آزمایش کرونایشان مثبت بود. موارد احتمالی ویروس در میان افرادی که آزمایش نداده بودند، یک مورد از هر چهار مورد مرگ است.

محله ای در بروکلین بیشترین میزان تلفات را دارد
بیشترین میزان مرگ و میر در شهر نیویورک مربوط به منطقه پستی ۱۱۲۳۹ است که حدود ۱۳ هزار نفر جمعیت دارد. میزان تلفات کرونا در این محله از دومین محله نیویورک که بیشترین تلفات را دارد، ۴۰ درصد بیشتر است. این منطقه محل زندگی بسیاری از ساکنان سالمند و آفریقایی تبار است. این منطقه شامل مجتمعی آپارتمانی با ساکنان کم درآمد و درآمد متوسط، موسوم به استارت سیتی است که در شبه جزیره ای نزدیک خلیج جاماییکا واقع است.
اگرچه بیشترین افراد بالای ۶۵ سال شهر در این منطقه متمرکز شده است، معلوم نیست چرا مرگ و میر در آنجا اینقدر بالاست. کل تلفات تایید شده در این منطقه، ۷۶ مورد بود.
بارون، عضو شورای شهر نیویورک گفت شهر به مردم منطقه ای که وی نماینده شان است، هرگز خدمات کافی ارائه نکرده است و آنها در شرایطی زندگی می کنند که کنترل شیوع بیماری را دشوار می سازد.
وی گفت: «ما در استارت سیتی خانواده هایی داریم که افراد از چند نسل در یک خانه کنار هم زندگی می کنند، و افرادی که بیمار می شوند، وضع مالی شان طوری نیست که بتوانند به لانگ آیلند یا خانه های ییلاقی بروند.»

درآمد و نژاد مناطقی را که بیشترین تلفات ویروس را می دهند، از مناطقی که به طور عمده در امان مانده اند، از یکدیگر جدا می کند
در حالی که بیشتر مرگ و میر در شهر نیویورک، در میان افراد بالای ۶۵ سال بوده است، اختلاف عمده یبن محله هایی که بیشترین و کمترین تلفات را داشته اند، نژاد و درآمد بوده است، نه سن و سال.
از ۱۰ منطقه پستی شهر با بیشترین شمار تلفات، بخش عمده جمعیت هشت منطقه، سیاهپوستان یا افرادی هستند که اصالتاً اهل کشورهای آمریکای لاتین هستند. این مناطق از همه جای شهر، به جز منهتن هستند.
بیشتر محله هایی که کمترین میزان مرگ و میر را دارند، در منهتن واقعند، و درآمد سالانه خانوارها در آنها شش رقمی است. این گروه همچنین شامل برخی از ثروتمندترین مناطق پستی شهر است؛ همان مناطقی که با شیوع ویروس در شهر نیویورک، خالی شدند. بیشتر ساکنان این محله ها، به جز یکی، سفیدپوست هستند.
سطح درآمد در محله هایی که کمترین آمار تلفات کرونا را دارند، دو برابر درآمد گروهی است که بیشترین آمار تلفات را دارند. به طور متوسط، بیشتر مناطقی که با شیوع ویروس آسیب دیدند، پرجمعیت تر نیز هستند.

برونکس بیشترین آسیب را دیده است
منطقه برونکس بیشترین میزان مبتلایان، مرگ و میر، و افراد بستری در بیمارستان ها را دارد. و منهتن از هر نظر، منطقه ای است که کمترین تاثیر را دیده است.
سه منطقه پستی در برونکس که بیشتر جمعیت شان سفیدپوست است، از جمله محله هایی در برونکس هستند که کمترین میزان مرگ و میر را دارند.
روند مشابه مربوط به نژاد و درآمد در منهتن نیز مشهود است، به طوری که یکی از مناطق پستی منهتن که فقیرترین محله آنجاست و ۹۰ درصد جمعیتش سیاهپوستان یا شهروندانی هستند که اصالتاً اهل کشورهای آمریکای لاتین هستند، بیشترین آمار تلفات کرونا را در منهتن داشت.
نابرابری در گرفتن آزمایش ممکن است تصویر واقعی تلفات را نشان ندهد
به همان اندازه که نابرابری ها شدید به نظر می رسد، ممکن است واقعیت بسیار وخیم تر باشد. آمار اخیر درباره تلفات کرونا در مناطق پستی شهر نیویورک فقط شامل موارد مرگی است که نتیجه آزمایش فرد مثبت بوده است. این بدان معناست که در این محله های محروم که آزمایش با تاخیر صورت گرفته است، شاید آمار تلفات حتی بیشتر از آن باشد که این آمار نشان می دهد. اداره بهداشت شهر نیویورک، مرگ و میر «احتمالی» ناشی از ویروس را در نظر گرفته است، اما آن موارد را در آمار تلفات مناطق پستی نگنجانده است. به طور متوسط شش درصد ساکنان شهر نیویورک برای تشخیص ابتلا به کرونا آزمایش داده اند. در مناطق پستی که بیشترین شمار تلفات را دارند، نتیجه ۳۸ درصد آزمایش ها مثبت بود.؛ در مناطقی که کمترین آمار تلفات را دارند، نتیجه ۲۵ درصد آزمایش ها مثبت بود، و این حاکی از آن است که اگر آزمایش های بیشتری انجام می شد، ممکن است آمار تلفات در مناطقی که بیشترین تلفات را داشته اند، حتی بالاتر باشد.

(Visited 22 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید