گروه: سیاسی
تاریخ: ۱۳:۳۷ :: ۱۳۹۹/۰۱/۱۹
 انتقاد سناي برلين از توقيف ماسک توسط ايالات متحدة آمريکا

فرانکفورتر آلگماينه تسايتونگ (سوییس)

برلين بايد در بحران کرونا از محموله‌اي با دويست‌هزار ماسک پزشکي که به شدت به آن نياز است، چشم‌پوشي کند. آندرآس گايزل، سناتور امور داخلي برلين روز جمعه ۳ آوريل گفت، دليل اين مسأله اين است که ايالات متحدة آمريکا، اين محموله را در بانکوک توقيف کرده است. به گفتة وي، اين ماسک‌ها از نوع FFP-2که مي‌توانند، از افراد در برابر ابتلا به کروناويروس حفاظت کنند، براي نيروهاي پليس پايتخت (برلين) در نظر گرفته شده بودند. برلين آن‌ها را از يک شرکت آمريکايي سفارش داده و پول آن را نيز پرداخت کرده بود. اين ماسک‌ها در چين توليد شده بودند.

گايزل به شدت از عملکرد ايالات متحدة آمريکا انتقاد کرد. وي گفت: «ما اين اقدام را دزدي دريايي مدرن تلقي مي‌کنيم. نبايد با شرکاي فراآتلانتيکي اين گونه رفتار شود. در دوران بحران‌هاي بين‌المللي نيز نبايد شيوه‌هاي غرب وحشي حاکم شوند. دولت آلمان بايد از ايالات متحدة آمريکا خواستار رعايت مقررات بين‌المللي شود».

البته چنين چيزي فقط در مورد برلين اتفاق نيفتاده است. اخيراً سياستمداران فرانسوي نيز آمريکا را متهم کرده بودند، محموله‌هايي از ماسک را که براي فرانسه در نظر گرفته شده بوده، در چين خريداري کرده‌اند. دولت آمريکا همچنين از طريق قانون، مؤسسة آمريکايي ۳Mرا موظف کرده، تا جايي که امکان دارد، ماسک‌هايي از نوع N95که در بيمارستان‌ها مورد استفاده قرار مي‌گيرند، به اين کشور تحويل دهد. اين مؤسسه در چين نيز توليد مي‌کند.

(Visited 13 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید