تاریخ: ۱۶:۳۴ :: ۱۳۹۸/۱۲/۲۹
هند احتمالا کانون بعدی شیوع شدید کرونا خواهد بود

ردی سیرینتا

گالف نیوز(امارات متحده عربی)

کارشناسان می گویند تدابیری که در دیگر کشورهای آسیایی برای مهار ویروس کرونا موثر واقع شده اند ممکن است در هند کارایی نداشته باشد و این کشور به کانون بعدی شیوع کرونا در جهان تبدیل شود. در هند  ۱۲۵ نفر به ویروس کرونا آلوده اند و سه نفر نیز از این بیماری جان باخته اند.
گفته می شود تا ۱۵ آوریل تعداد مبتلایان به کرونا ده برابر خواهد شد و سپس شمار مبتلایان تصاعدی افزایش خواهد یافت.
در کشور هند با یک میلیارد و سیصد میلیون نفر جمعیت رعایت بهداشت فردی و فاصله گرفتن افراد از یکدیگر که در دیگر کشورهای منطقه کارساز بوده است، چندان عملی نمی باشد. در ضمن زیرساخت بهداشت و درمان نیز در هند چندان مطلوب نمی باشد و فقط سه ممیز هفت دهم درصد تولید ناخالص داخلی به بخش بهداشت و درمان اختاص دارد که از جمله پائین ترین درصد ها در سطح جهان است.
تا به امروز هند در مقایسه با دیگر کشورهای منطقه از گزند جدی و شدید کرونا در امان مانده است. نخست وزیر هند گفت دولت هر آنچه در توان دارد برای مقابله با شیوع کرونا انجام می دهد.
نگرانی اصلی هند در مورد ایالت مهاراشترا است که دارای بیشترین درصد شهرنشین در هند است و مرکز آن یعنی بمبئی پایتخت مالی هند می باشد. در این شهر تا کنون ۳۹ نفر به کرونا مبتلا شده اند.
فاصله گرفتن افراد از یکدیگر مساله ای است که در شهرها و توسط طبقه متوسط رعایت می شود اما در مناطق روستایی و فقیر نشین امکان پذیر نمی باشد. در شهر پونه همه مغازه ها به مدت سه روز تعطیل شده اند.
یکی از مشکلات عمده هند تراکم جمعیت است. در هند در هر کیلومتر مربع ۴۲۰ نفر زندگی می کنند در حالیکه در چین این رقم ۱۴۸ نفر است. 

در کره جنوبی همه افراد مشکوک به مبتلا بودن به کرونا مورد آزمایش قرار گرفته اند اما جمعیت انبوه هند چنین امکانی را به مقامات این کشور نمی دهد. دولت هند به آزمایشگاه های خصوصی مجوز داده است تا آزمایش مربوط به ابتلا به کرونا را انجام دهند اما قصد دارد فهرست خاصی از این آزمایشگاه ها را در اینده اعلام کند تا به نتیجه آزمایش ها اطمینان بیشتری ایجاد شود.

اداره کل رسانه های خارجی

مترجم:  داود حیدری

(Visited 56 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید