تاریخ: ۱۰:۵۱ :: ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
ویروس رو به گسترش

نااوموف آلکسی

کامرسانت(روسیه)

جهان در آستانه آغاز اپیدمی جهانی کرونا ویروس قرار دارد: این ویروس در اروپا، آسیا و خاور میانه گسترش بیشتری داشته است. در حالی که تمامی کشورهای جهان در جستجوی شیوه ای برای مقابله با این بیماری هستند، در چین اعلام کرده اند که از سال ۱۹۴۹ میلادی تاکنون، با چنین اپیدمی سختی مواجه نشده بودند. سازمان بهداشت جهانی اذعان دارد که تلاش ها برای کنترل گسترش این ویروس در چین رو به شکست است.
این ویروس در ایتالیا، کره جنوبی و ایران نیز گسترش یافته است. ایتالیا اعلام کرده که در این کشور، ۲۱۹ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند و پنج نفر نیز فوت کرده اند. در شهر لمباردی ایتالیا، برگزاری تجمعات ممنوع و مراکز اجتماعی، مدارس و دانشگاه ها تعطیل شده و در حقیقت، این شهر قرنطینه شده است.
آیت الله علی خامنه ای در رابطه با میزان مشارکت مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت که «به رغم آن که مردم قم در مرکز اپیدمی کرونا ویروس قرار دارند، اما این شهر یکی از فعال ترین شهرها در انتخابات مجلس بوده است. بعد از پایان رسیدن زمان برگزاری انتخابات، مدارس، دانشگاه ها، سینماها، تئاترها و مراکز فرهنگی برخی از شهرهای ایران به صورت موقت، تعطیل شدند. مسابقات ورزشی در ایران بدون تماشاگر برگزار می شوند. ایران بعد از چین، دومین کشور از لحاظ گسترش کرونا ویروس و مرگ و میر ناشی از آن بشمار می رود و تاکنون در این کشور، ۱۶ نفر کشته شده اند.

ارمنستان، ترکیه، پاکستان، تاجیکستان، عمان و گرجستان به صورت موقت، مرزهای ارتباطی خود با این کشور را بسته اند.
اکنون، در کره شمالی ۸۳۳ نفر به ویروس کرونا مبتلا و هشت نفر نیز فوت کرده اند. مرکز اپیدمی این ویروس شهر دئیگو است.
در چین، مرکز اصلی کرونا ویروس، مبارزه سختی در جریان است. جامعه جهانی خود را برای ادامه گسترش این ویروس آماده می کند. سازمان بهداشت جهانی درخواست کمک به مبلغ ۶۷۵ میلیون دلار را کرده تا کشورهای با سیستم های ضعیف بهداشتی را برای مقابله با این اپیدمی آماده کند.

منبع: اداره کل رسانه های خارجی

مترجم: شادی اصغری

(Visited 41 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید