تاریخ: ۱۲:۲۰ :: ۱۳۹۸/۱۱/۲۳
تایمز اسرائیل: رهبر ایران می گوید ایران تهدیدی علیه هیچ کشوری نیست اما باید قوی تر شود

توی استاف

تایمز آو اسرائیل (فلسطین اشغالی)

آیت الله خامنه ای می گوید گرچه ایران تهدیدی علیه هیچ کشوری نیست اما برای خنثی کردن تهدید دشمنان باید هرچه بیشتر قدرتمند شود. رهبر ایران در سخنرانی خود خطاب به فرماندهان و پرسنل نیروی هوایی گفت برای اجتناب از جنگ و پایان دادن به تهدید دشمن، باید قوی باشیم.
وی گفت تحریم های آمریکا علیه ایران جنایتکارانه است اما در عین حال فرصتی برای ایران فراهم آورده است تا خود را از وابستگی به درآمد نفت رها کند.
ایران به جهاد اسلامی فلسطین، حماس و حزب الله لبنان که هر سه گروه دشمن قسم خورده اسرائیل هستند کمک مالی می کند. آیت الله خامنه ای گفت طرح ترامپ درباره فلسطین موسوم به معامله قرن، پیش از اینکه خود ترامپ بمیرد، از میان خواهد رفت.
یک روز پیش از سخنرانی رهبر ایران، محمد جواد ظریف در دیدار با رهبران حماس و جهاد اسلامی فلسطین، طرح صلح پیشنهادی ترامپ را محکوم کرد. وی در ضمن در تماس تلفنی با محمود عباس نیز، موضع دولت ایران در قبال این طرح را به وی اطلاع داد.
روابط واشنگتن – تهران از زمان خروج آمریکا از توافق هسته ای در سال ۲۰۱۵ تاکنون همواره رو به تیرگی بیشتر گذاشته و در پی ترور سردار قاسم سلیمانی، دو کشور تا آستانه جنگ پیش رفتند چون ایران در اقدامی تلافی جویانه پایگاه های نظامی آمریکا در خاک عراق را با موشک هدف قرار داد که بر اثر آن شمار زیادی از نظامیان آمریکایی بر اثر موج انفجار، آسیب های مغزی دیدند.

منبع: اداره کل رسانه های خارجی

مترجم: داود حیدری

(Visited 52 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید