تاریخ: ۱۹:۲۳ :: ۱۳۹۸/۱۰/۰۹
بیشتر از همه بیماران رنج می برند

فودرل الکساندرا اشمید

تاگس آنسایگر (سوئیس)

بیمارستان رنتیسی در بیت المقدس شرقی، تنها بیمارستان که به بیماران سرطانی ساکن نوار غزه و کرانه باختری خدمات درمانی ارائه می دهد، از روابط پرتنش بین دولت اسرائیل و فلسطین و تشدید محدودیت حرکت فلسطینی ها رنج می برد.
عواقب این وضعیت پرتنش به ویژه برای بیماران خطرناک است. در شرایط عادی، آنها برای دریافت درمان باید از موانع اداری بی شماری در محل سکونت خود گذر کرده و پس از مراجعه به پزشک، تأیید وزارت بهداشت فلسطین را برای تقبل هزینه های درمان دریافت کنند. سپس بیمارستان باید زمانی را برای درمان بیمار تعیین کرده و در نهایت، مقامات اسرائیلی باید مجوز سفر وی را برای آن تاریخ صادر کنند. با تشدید تنش ها، این روند بسیار دشوارتر می شود.
همچنین باید به طور مرتب مجوز اقامت و کار برای ۴۵۰ کارمند این بیمارستان هر ساله در فوریه و آگوست تجدید شود.
این بیمارستان همچنین برای تامین هزینه های خود با مشکلات بزرگی روبرو می باشد. حکومت خودگردان فلسطین به مدت ۱۸ ماه هزینه های آن را پرداخت نکرده است. بدهی آن تا ماه اکتبر معادل ۵۴ میلیون فرانک سوئیس بود. ولید نامور، مدیر فلسطینی این بیمارستان می گوید: از ماه مه به بعد، او به طور روزانه با حکومت خودگردان فلسطین تماس گرفته است.
او ادامه می دهد، اگرچه اسرائیل به طور غیرمستقیم پیشنهاد کرده که کمک های مالی ارائه دهد، اما بنا به علل سیاسی این پیشنهادات را نخواهد پذیرفت.


منبع: اداره کل رسانه های خارجی

مترجم: عطیه خرم

(Visited 10 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید