تاریخ: ۹:۵۹ :: ۱۳۹۸/۱۰/۰۸
دیکتاتور حال و هوای جشن گرفتن ندارد

پل آنتون کروگر

زوددویچه سایتونگ (آلمان)

در پی تهدید های کیم جونگ اون علیه آمریکا در اوایل دسامبر، استفن بیگون، فرستاده ویژه آمریکا در امور کره شمالی اخيرا به وی هشدار داد که تعطیلات پیش رو “یکی از مقدس ترین مناسبت ها در تقویم ما” است. با این حال، سران کشورهای چین، کره جنوبی و ژاپن باور ندارند که دیکتاتور پیونگ یانگ این تهدید را جدی بگیرد.
به همین علت، مون جه این و شینزو آبه روز دوشنبه برای گفتگوهای جداگانه با شی جین پینگ به پکن سفر کردند. با توجه به روابط متقابل دشوار بین این سه کشور مهم در شرق آسیا، رویدادی قابل توجه است.
همچنین یک نشست سه جانبه بین مون و آبه با لی چی چیانگ، نخست وزیر چین برای روز سه شنبه به عنوان بخشی از روند منظم رایزنی ها برنامه ریزی شده است.
همچنین سخنگوی مون اظهار داشت که شی نگران افزایش تنش ها بین آمریکا و کره شمالی است. سخنگوی کره جنوبی نیز گفت که چین و کره جنوبی باید تمام تلاش خود را برای کمک به پیشروی گفتگو بین کره شمالی و آمریکا به کار ببرند.
پکن تنها متحد و مهم ترین شریک تجاری رژیم پیونگ یانگ است. شی با شک و تردید نظاره گر تلاش ها برای نزدیکی کیم جونگ اون و ترامپ بوده است. از زمان نشست ناکام این دو در هانوی طی ماه فوریه، دیگر هیچ مذاکراتی برگزار نشده است. کیم تهدید کرده که اگر آمریکا در مقابل خواسته هایش تسلیم نشود، “راه های دیگری” را پیش خواهد گرفت.

مترجم: عطیه خرم

(Visited 25 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید