تاریخ: ۱۶:۵۳ :: ۱۳۹۸/۰۹/۲۱
تنش موشکی ایران و رژیم اشغالگر شدت می یابد…

عبدالباری عطوان

رای الیوم (انگلستان)

شدت تهدیدهای نظامی متقابل میان مسئولان ایرانی و همتایان اسرائیلی آن ها این روزها در سایه انتشار خبر وجود نقشه آمریکا-اسرائیل برای انجام حملات موشکی علیه زیرساخت های نظامی و اقتصادی ایران و نیز تاسیسات هسته ای این کشور بیشتر می شود. در این میان اسرائیل شروع کننده بود، هنگامی که وزیر جنگ این رژیم تهدید کرد سوریه را به ویتنام ایران تبدیل خواهند کرد.
مقامات ایرانی به خوبی می دانند  این تهدیدهای اسرائیل از نگرانی تل اویو از شکست محاصره اقتصادی نشات می گیرد که هدف آن تضعیف حکومت این کشور از داخل و در نتیجه سرنگونی اش بوده است. این نگرانی احتمالا دولت نتانیاهو را که درگیر بحران سیاسی است، به سمت اجرایی کردن حملات نظامی جسورانه با حمایت آمریکا علیه هدف های هسته ای ایران سوق دهد تا به این ترتیب خود را نجات داده و محبوبیتش را افزایش دهد تا به این ترتیب بتواند در دور سوم انتخابات پیروز شود.
ایرانی ها در این میان گلوله نخست این جنگ را شلیک نخواهند کرد.
اظهارات سرلشکر قربانی حداقل در طی ده سال اخیر شدیدترین در نوع خود می باشد و این به نظر ما یعنی ایران حال و هوای جنگ دارد و این بر بازوهای این کشور نیز یعنی حزب الله، انصار الله، حماس و جهاد اسلامی نیز منطبق است.
نگرانی وزیر دفاع لبنان را درک می کنیم اما درصورت به راه افتادن جنگ دشوار است برخی جبهه ها مشخصا لبنان را بی طرف قرار داد زیرا جنگی گسترده در تمام منطقه خواهد بود.
در این میان اظهارات سرلشکر محمد ناصر عاطفی، وزیر دفاع دولت صنعا قابل توجه بود. وی به روزنامه المسیره گفت اسرائیل از روز نخست تجاوز به یمن در آن مشارکت داشته و انتقام حتما صورت خواهد گرفت.
منبع: اداره کل رسانه های خارجی

مترجم: مهری بهرامی

(Visited 115 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید