تاریخ: ۱۰:۳۴ :: ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
در قرن ۲۱ عربستان با لغو جداسازی زنان و مردان در رستوران ها ادعای اصلاحات دارد

پاوزانا جوانا

ایل جورناله (ایتالیا)

صاحبان این مکان ها در عربستان ناگزیر نخواهند بود زنان را ملزم به ورود از درب های ویژه نمایند. این آخرین حرکت محمد بن سلمان به منظور دگرگون ساختن چهرۀ کشورش به شمار می آید. کشوری که البته به لحاظ دفاع از حقوق بشر همچنان مواضع مورد اختلافی دارد.

این تصمیم عربستان در راستای مدرنیزه کردن کشور صورت گرفته است. هدفی که چند ماهی است این شاهزادۀ موروثی آن را آغاز کرده است. از جمله اقدامات وی در این جهت می توان به اعطای مجوز اخذ گواهینامۀ رانندگی به زنان، عدم نیاز به اجازۀ سرپرست جهت سفر به خارج از کشور یا به یک محرم هنگام اقامت در هتلی در داخل کشور اشاره کرد.
لیکن در حالی که اصلاحات اجتماعی به تدریج در حال دگرگون ساختن جامعۀ عربستان می باشند، تحولات سیاسی همچنان دست نیافتنی باقی مانده اند. در ماه ژوئیۀ سال گذشته بلافاصله پس از صدور مجوز رانندگی برای زنان، تعدادی از فعالان دفاع از حقوق بشر در این کشور بازداشت و زندانی شدند.

و این نمایش تبلیغاتی در حالی از سوی حامیان غربی بن سلمان به عنوان اصلاحات معرفی و مورد بزرگنمایی قرار می گیرد که محمد بن سلمان شاه موروثی عربستان هر صدای مخالفی را در نطفه خفه می کند. هنوز دنیا قتل فجیع جمال خاشقچی را فراموش نکرده است.


منبع: اداره کل رسانه های خارجی

مترجم: مریم شرکاء

(Visited 32 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید