تاریخ: ۱۰:۲۶ :: ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
اعزام نیروی دفاع از خود ژاپن به خاورمیانه با هماهنگی تصمیم سالانه کابینه

نیکی (ژاپن)

دولت ژاپن پیرامون اعزام نیروی دفاع از خود به خاورمیانه که در دست بررسی دارد ، هماهنگی با حزب حاکم را با هدف تصمیم سالانه کابینه آغاز کرده است. از قرار معلوم دولت ژاپن یک فروند هواپیمای گشت زنی و همچنین یک فروند کشتی محافظ به خاورمیانه اعزام خواهد کرد. دولت ژاپن در نظر دارد با این اقدام با ائتلاف امنیت دریایی به رهبری آمریکا که فعالیت آن از ماه فوریه سال ۲۰۲۰ میلادی جدی خواهد شد ، هماهنگ شود.
در میان حزب حاکم دیدگاهی مطرح است دایر بر اینکه هدف از اعزام و همچنین مدت ماموریت باید به شکل دقیق مشخص شود. اما از سوی دیگر دولت ژاپن طرحی را در دست بررسی دارد که بر اساس آن دوره اعزام را تقسیم کند تا بتواند هر از گاهی آن را تمدید نماید.
«‌ عملیات سنتینل » ائتلاف امنیت دریایی به رهبری آمریکا ، اوایل ماه نوامبر بخش فرماندهی را در بحرین راه اندازی کرد. انتظار می رود فعالیت ائتلاف امنیت دریایی به رهبری آمریکا اواخر ماه ژانویه سال آینده به شکل جدی آغاز شود. بنابراین دولت هم برای اینکه نشان دهد ژاپن نگرش مثبت به عملیات سنتینل دارد ، هماهنگی با حزب حاکم را تسریع بخشیده است.
واحد اعزام ژاپن در خصوص وضعیت مناطق دریایی در آبهای آزاد سواحل یمن و عمان اطلاعات جمع آوری کرده است. جمع آوری اطلاعات از آنجا که به منظور « تحقیق و پژوهش » و بدون استفاده از اسلحه است ، با قوانین وزارت دفاع ژاپن مطابقت دارد. پیش بینی می شود که منطقه اعزام نیروی دفاع از خود ژاپن خلیج عمان ،‌ آبهای آزاد بخش شمال عربستان ، تنگه باب المندب باشد. چنانچه کشتی ژاپن هدف حمله قرار گیرد ، ماموریت نیروی دفاع از خود ژاپن به اقدام امنیت دریایی که بکارگیری از تسلیحات را تایید می کند ، تغییر خواهد کرد.
اداره کل رسانه های ژاپن

مترجم: کیومرث واحدی

(Visited 24 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید