تاریخ: ۸:۲۸ :: ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
آیا نتانیاهو تلاش می کند با ترورهای نمایشی محبوبیت از دست رفته خود را باز یابد؟

با پیگیری تحلیل های ژنرال های پیشین درباره تحولات سیاسی و نظامی اخیر در خاورمیانه به دو نکته اصلی دست می یابیم:نخست این که نتانیاهو پس از متهم شدن به فساد و خیانت ممکن است به سمت شعله ور کردن فتیله جنگ در خاورمیانه به منظور تغییر اوضاع برود. دوم بازگشت به سیاست ترور نمادهای مقاومت در فلسطین،لبنان،عراق یا حتی تهران.
در این راستا موساد موفق شد بسیاری از مزدوران خود را به خدمت گرفته و شهید ابو العطا به دستور نتانیاهو ترور شد زیرا او پرتاب موشک توسط ابوالعطا به سمت اسدود در هنگام سخنرانی انتخاباتی اش را نبخشید چرا که باعث شد وی به روشی مضحک از ترس فرار کند.
دو هدف احتمالی برای عملیات ترور اسرائیل پیش بینی می شود؛ یکی سرلشکر قاسم سلیمانی است که در ورای پرتاب چهار موشک به سمت بلندی های جولان در چارچوب گشایش این جبهه در شرق اسرائیل یعنی نقطه ضعف این رژیم و نیز قاچاق موشک های پیشرفته به جریان مقاومت در لبنان، نوار عزه، الحشد الشعبی عراق و انصارالله یمن، قرار دارد. دیگری زیاد النخاله، دبیر کل جنبش جهاد اسلامی که دستور پاسخ موشکی در پی شهادت ابوالعطا را صادر کرد.
توسل به سیاست ترور، ترس و نگرانی از قوی شدن محور مقاومت را بازتاب می دهد زیرا کادر رهبری اسرائیل از هرگونه رویارویی نظامی مستقیم با ایران و بازوهای متحد این کشور نگران است اما این تحول جدید یعنی بازگشت به سیاست ترور احتمالا باعث شعله ور شدن این رویارویی شود و عاملی در جهت تحریک آن باشد.
بیشتر ترورهایی که دستگاه امنیت اسرائیل آن را اجرایی کرده و رهبران مقاومت را هدف قرار داده نتیجه آن برای این رژیم بسیار پرهزینه بوده است. در این راستا بعید نمی دانیم نتانیاهو به حماقت جدیدی دست بزند تا از این طریق خود را به عنوان قهرمان معرفی کند پیش از اینکه به زندان برود اما احتمالا این گزینه قمار بزرگی خواهد بود که به فاجعه ای بزرگتر برای دولت عبری منتهی می شود.
منبع:اداره کل رسانه های خارجی

(Visited 25 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید