گروه: اخبار
تاریخ: ۱۱:۵۴ :: ۱۳۹۸/۰۷/۰۹
مسکو: نبرد علیه تروریسم در سوریه باید ادامه یابد

اسپوتنیک(روسیه)

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که دو گروه تروریستی داعش و النصره در سوریه از بین رفته است اما باید نبرد علیه کانون‌های تروریستی دیگر به ویژه در ادلب ادامه یابد.

سرگئی ویریشین معاون وزیر خارجه سوریه طی سخنانی در نشست شورای امنیت گفت: ملت سوریه با کمک روسیه پیروزی قاطعانه‌ای علیه تروریسم کسب کردند.

دقیقاً ۴ سال قبل “بشار اسد” رسماً از دولت روسیه خواست تا از سوریه حمایت نظامی کند و در سایه عملیات نظامی-هوایی روسیه و تلا‌ش‌های سیاسی در چارچوب “گروه آستانه”، اکنون بیش از ۹۰ درصد از خاک سوریه تحت کنترل نیروهای دولتی بازگشته است.

مناقشات نظامی در سوریه بین نیروهای دولتی و تروریست‌ها در این کشور از ماه مارس سال ۲۰۱۱ آغاز شد که تشدید این درگیری‌ها باعث قدرت گرفتن تروریست‌های گروه‌های داعش و جبهه النصره در سوریه و آغاز مصائب بیشمار برای مردم این کشور شد. از سپتامبر سال ۲۰۱۴ ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا تشکیل شد که هدف خود را حمله به مواضع تروریست‌ها در سوریه و نابودی آنها اعلام کرد، البته این عملیات بدون اجازه دولت قانونی سوریه انجام می گرفت.

در پاییز سال ۲۰۱۵ اوضاع در سوریه بسیار بحرانی بود و تنها ۸ درصد از خاک این کشور تحت کنترل نیروهای دولتی قرار داشت. در تاریخ ۳۰ سپتامبر سال ۲۰۱۵ ، کاخ کرملین اعلام کرد که “بشار اسد” رئیس جمهوری سوریه از دولت فدراسیون روسیه خواسته تا به این کشور کمک نظامی کند.

(Visited 34 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید