تاریخ: ۰:۰۰ :: ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
باز هم قتل عام سعودی در یمن

اولریش اشمید

نویه زوریشر سایتونگ (سوئیس)


به گفته ریاض، انباری که حوثی ها موشک ها و پهپادهای خود را در آن نگه می داشتند، هدف حملات اخیر آن بوده و اقدامی مشروع محسوب می شود. اما به گفته کمیته بین المللی صلیب سرخ (ICRC)، ساختمانی که روز یکشنبه توسط نیروهای ائتلاف ضد حوثی به رهبری عربستان سعودی تخریب گردید، یک زندان بوده و یک هدف جنگی مشروع به شمار نمی رود. کمیته بین المللی صلیب سرخ از اعتبار بیشتری نسبت به ریاض برخوردار است: این کمیته بارها بر اساس وظائف خود، از کسانی که توسط حوثی ها در دمار بازداشت شده اند، بازدید کرده است.
در حال حاضر اطلاعی درباره انگیزه های حمله در دست نیست. سخنگوی حوثی ها گفت که چندین نفر از بازداشت شدگان به عنوان بخشی از توافق مبادله زندانی که در استکهلم منعقد گردید، آزاد شده بودند. اگر چنین است، این سؤال پیش می آید که چرا سعودی ها افرادی را کشته اند که خود خواستار آزادی آنها شده بودند. رژیم سعودی در این باره اظهار نظری نکرد، اما روز دوشنبه تلویزیون دولتی عربستان گزارش داد به شماری از اهداف در جنوب غربی یمن حمله کرده است، از جمله انبار پهپادها و موشک های حوثی ها در دمار.
سازمان ملل متحد حمله به دمار را محکوم کرده و از ائتلاف خواست تا در مورد این “فاجعه” تحقیق کند. حتی در آمریکا که رئیس جمهور آن از محمد بن سلمان حمایت می کند، انتقادها از عربستان سعودی شدت می گیرد.

مترجم: عطیه خرم
اداره کل رسانه های خارجی

(Visited 36 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید