تاریخ: ۱۵:۰۷ :: ۱۳۹۸/۰۶/۱۵
تداوم اغماض مغرضانه مدافعان حقوق بشر بر جنایات آل سعود

ان اچ کی (ژاپن)

حملات هوایی عربستان سعودی به یمن بیش از صد تن کشته و زخمی برجای گذاشت
عربستان سعودی به مناطق تحت کنترل نیروی مخالف دولت یمن که از حمایت ایران برخوردارند ، حمله هوایی کرد و بر اثر این حمله تاکنون بیش از شصت تن کشته شدند. چنانچه نیروی مخالف دولت یمن حملات انتقامجویانه علیه عربستان سعودی را شدت بخشد ، این نگرانی وجود دارد که به شکل گسترده بر اوضاع خاورمیانه که در تنش بسر می برد ، تاثیر بگذارد.
بر اساس گزارش نیروی مخالف دولت یمن ، عربستان سعودی سپیده دم روز یکم ماه جاری اردوگاه زندانیان واقع در جنوب غربی یمن را بمباران کرد و بر اثر این حمله تاکنون شصت تن کشته و پنجاه تن زخمی شدند. نیروی مخالف دولت یمن حملات هوایی عربستان سعودی را « جنایت جنگی »‌ خواند و به شدت آن را محکوم کرده است.
ارتش ائتلاف به رهبری عربستان سعودی درباره حمله اخیر تصریح کرد ، در حمله این بار انبار تسلیحات از جمله هواپیماهای بدون سرنشین هدف قرار گرفته و  بر اثر این حمله غیر نظامی کشته یا زخمی نشده است.
حملات عربستان سعودی به مناطق تحت کنترل نیروهای مخالف دولت یمن بارها صورت گرفته و از سوی دیگر نیروی مخالف دولت یمن ، به وسیله پهپاد دست به حملات انتقامجویانه علیه عربستان سعودی زده است. بنابراین چنانچه نیروی مخالف دولت یمن حملات انتقامجویانه علیه عربستان سعودی را تشدید کند ، این نگرانی وجود دارد که این حملات به شکل گسترده بر اوضاع خاورمیانه که در تنش بسر می برد ، تاثیر بگذارد

مترجم: کیومرث واحدی

(Visited 52 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید