تاریخ: ۱۱:۰۰ :: ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
ایران در ادامه توسعه زرادخانه خود، از پهباد جدید دیگری رونمایی کرد

ست جی فرانتزمن

اورشلیم پست (فلسطین اشغالی)

ایران روز یکشنبه و در بخشی از زرادخانه درحال افزایش بومی آن کشور از پهپاد تازه ای رونمایی کرد. جمهوری اسلامی به تازگی و به طور فزاینده به نمایش فناوری های نظامی خود پرداخته است.
نکته جالب توجه آن که اعلام خبر ساخت این پهپاد موسوم به کیان، به زبان انگلیسی صورت گرفته است که نشان می دهد خبرگزاری ایسنا و شبکه پرس تی وی دستور داشته اند این اطلاعات را برای جلب توجه مخاطبان غربی منتشر کنند.
می توان چنین نتیجه گیری کرد که ایران این تسلیحات را برای ارسال این پیام به غرب و متحدانش نمایش می دهد که با وجود تحریم های امریکا ، این کشور به سرعت زرادخانه سامانه های تسلیحاتی پیشرفته خود را تقویت می کند.
ایران دارای صنعت دفاعی بومی مهمی است و این فناوری را در اختیار متحدان خود مانند حزب الله،  شورشیان حوثی و شبه نظامیان شیعه، قرار داده است. در زمانی که اسرائیل حزب الله و سپاه پاسدران را به همکاری در برنامه  نقطه زن کردن راکت های متعارف خود متهم می کند، ایران به قابلیت نقطه زنی جنگ افزارهای خود می بالد.
پیام واقعی تهران چنین است : ما جنگ افزار نقطه زن داریم و شمار هرچه بیشتری از آنها را در اندازه ها، بردها و ماموریت های مختلف می سازیم. ایران هم اکنون از نیروی پهپادی پیشرفته، دفاع هوایی و موشک های نقطه زن تازه چندلایه برخوردار است که اگرچه هرگز آنها را هنوز در جنگ واقعی آزمایش نکرده است ولی استفاده حوثی ها از آنها علیه عربستان را رصد می کند.

مترجم: مفید علیزاده

اداره کل رسانه های خارجی

(Visited 141 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید