تلاش آمریکا برای ضربه زدن به سوریه

اسپوتنیک (روسیه)

وزارت امور خارجه روسیه هدف واشنگتن از تهدیدات علیه شرکت کنندگان در نمایشگاه دمشق را، صدمه زدن به سوریه قلمداد کرد.
وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد مسکو تلاش آمریکا برای جلوگیری از برپایی نمایشگاه بین المللی دمشق را در چارچوب تلاش برای خسارت زدن به سوریه و نقض قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد ارزیابی می کند. وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد از ۲۲ اوت در صفحه پایگاه اینترنتی سفارت آمریکا در سوریه اطلاعیه هایی مبنی بر عدم شرکت در این نمایشگاه به سبب تهدیدات تحریمی وزارت خزانه داری آمریکا مشاهده می شود. این درحالیست که هیئت دیپلماتیک آمریکا از سال ۲۰۱۱ فعالیت خود را در سوریه متوقف کرده است. دولت آمریکا کسانی را که تمایل به همکاری تجاری و اقتصادی با سوریه دارند مستقیما تهدید می کند.
وزارت امور خارجه روسیه افزوده است: تداوم اقدامات آمریکا را برای جلوگیری از نشان دادن تلاش های سوریه برای بازسازی این کشور پس از بحران به عنوان اقدام برای صدمه زدن به یکپارچگی و سلامت و صلح منطقه ای در سوریه به شمار می آوریم که ناقض روح قطعنامه های بین المللی درخصوص سوریه از جمله قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت است.
وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد نمایشگاه بین المللی دمشق برای کشوری که در مسیر ثبات و بازیابی اقتصاد ویران شده ناشی از حملات تروریستی گام بر می دارد اهمیت بسیاری دارد و روشن است که چنین هدفی برای کسانی که از مخالفان دولت قانونی سوریه حمایت می کنند مطلوب نیست.
نمایشگاه بین المللی دمشق از سال ۱۹۵۴ تا اوایل وقوع بحران در سوریه در سال ۲۰۱۱ هرسال برگزار می شد. از سال ۲۰۱۷ برپایی این نمایشگاه از سرگرفته شده است. دوره برپایی این نمایشگاه از ۲۸ اوت تا ۶ سپتامبر است و دستکم ۳۸ کشور در نمایشگاه امسال دمشق شرکت خواهند کرد.

(Visited 165 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید