سعد الحریری پس از بازگشت از آمریکا، هدف حملات سه جانبه در لبنان قرار گرفته است

شبکه تلویزیونی العربیه

پس از بازگشت سعد الحریری از سفر به واشنگتن که موفقیت آمیز توصیف شده است او هدف حمله شدید حزب الله، جریان ملی آزاد و حزب دموکرات قرار گرفته است.
سعد الحریری هدف حمله سه جانبه قرار گرفته است. این سفر که ابعاد مثبتی درباره جدا کردن پرونده تحریم ها از حمایت آمریکا از ثبات اقتصادی لبنان داشت، واکنش های منفی را برانگیخت. زیاد اسود نماینده مجلس لبنان از جریان ملی آزاد، قدرت الحریری را برای عملی کردن وعده هایش به چالش کشید. طلال ارسلان دیگر نماینده مجلس لبنان هم از او خواست از ارسال آنچه ”پیام های فرا مرزی“ خواند خودداری کند. رئیس شورای اجرایی حزب الله هم گفت آمریکا دوستانی در لبنان دارد.
راشد الفاید عضو دفتر سیاسی جریان المستقبل به العربیه گفت:”این پارازیت ها هیچ آسیبی به سعد الحریری نمی زند. پیام آمریکا آن بود که اوضاع به لبه پرتگاه رسیده است. کسانی که مناقشه هایی با سعد الحریری، به راه می اندازند، اقدامات شان قابل توجیه نیست. آنها می خواهند الحریری متحدشان باید یا اینکه دستکم با آنها از موضع ضعف، هماهنگی کند.“
در ادامه این گزارش آمده است: دیدارهای الحریری با مقامات بلندپایه سیاسی در واشنگتن، به معنای حمایت آمریکا از اوست. موضوع قابل توجه آن است که جبران باسیل وزیر امور خارجه لبنان در سفر اخیر خود به آمریکا، از این استقبال گرم برخوردار نشده بود. سفارت آمریکا در بیروت، اعلام کرد کمک های جدیدی را در اختیار ارتش لبنان قرار خواهد داد. قرار است آمریکا دو محموله به ارزش ۶۰ میلیون دلار کمک برای ارتش لبنان ارسال کند که بخشی از تعهد واشنگتن به حمایت از ثبات لبنان است. حمایت آمریکا از الحریری، پس از آن صورت گرفت که شاهد تلاش هایی برای به حاشیه راندن او و فلج کردن دولتش بودیم.

(Visited 172 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید