تاریخ: ۱۰:۰۰ :: ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
قطع برق در کشمیر هند حتی گریه کردن برای مردگان را غیرممکن ساخته است

لاکروا (فرانسه)

در دره سرینگر که از روز دوشنبه مقامات هند برق آن را به طور کامل قطع کرده اند، حتی گریه کردن برای مردگان  را غیر ممکن ساخته است. این قطع برق باعث شده که نزدیکان خانواده نتوانند دور هم جمع شوند. بسیاری از آنها حتی نتوانستند از گمشدگان خود کسب اطلاع کنند.
سرینگر با ١,٥ میلیون نفر جمعیت هفته بدون تلفن و اینترنت را سپری کرد. همه در خانه هایشان محبوس شده بودند مگر کسانی که از مجوز عبور برخوردار بودند.
پس از تصمیم روز دوشنبه نخست وزیر هند مبنی بر لغو استقلال کشمیر هند، دهها هزار نیروی دیگر برای نظارت بر منع رفت و آمد و اعمال محدودیت بر جوامع از دهلی نو اعزام شدند.
پاکستان و برخی مسئولان مخالف هند این تصمیم را محکوم کردند.
افراد به تنهایی یا دو نفری می توانند پیاده روی کنند و خودروها باید بین موانع به طور زیکزاک حرکت کنند.
منزور احمد، عضو خانواده ای که یکی از اعضای آن فوت شده بود، تعریف می کند: «مجبور شدم در نیمه شب چند کیلومتر پیاده بروم تا یک یا دو نفر از نزدیکان را مطلع سازم.»
با توجه به وحشت مردم از محاصره نظامی شهر هر گونه دیدار غیرمنتظره از دوستان  یا نزدیکان به خصوص در شب باعث وحشت شدیدی می شود.
روز جمعه در یک محله دیگر بیمارستان اصلی شهر تقریباً خالی بود و هیچ بیماری به آن مراجعه نکرده بود. به گزارش اورژانس از ابتدای قطع برق در روز دوشنبه کمتر از یک دهم بیماران معمول به این بیمارستان مراجعه کرده اند.
پزشکی که نمی خواست شناسایی شود گفت: «در روزهای عادی ما بیش از ١٠٠٠ بیمار را به طور متوسط ویزیت می کردیم اما اکنون کمتر از ١٠٠ بیمار مراجعه کرده اند.»
او افزود: «بیش از نیمی از بیمارانی که مراجعه کردند، مشکلی جز اضطراب و نگرانی نداشتند.»

مترجم: سیده هاجر محسنیان

(Visited 34 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید