چرا نام دو خیابان اصلی در تل آویو به نامهای عرفات و هنیه نامگذاری شده است

زهیر اندراوس

رای الیوم (انگلستان)

صهیونیست ها از سیاست های ناکارآمد کابینه نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در قبال گروههای مقاومت فلسطین از جمله حماس ناامید و سرخورده شده اند.
شبکه هفت اسرائیل اعلام کرد دهها تن از فعالان که انجمن «طرح پیروزی اسرائیل» نامیده می شوند در اعتراض به سیاست های ناکارآمد کابینه اسرائیل در قبال گروههای مقاومت فلسطین دو خیابان اصلی را در تل آویو به نام اسماعیل هنیه و یاسر عرفات نامگذاری کردند که این نشان از میزان ناکارآمدی کابینه اسرائیل دارد.
براساس گزارشی که شبکه هفت اسرائیل منتشر کرد: تابلوی خیابان «روچیلد» به خیابان « آوارگان» تغییر نام پیدا کرد و همچنین تابلوی خیابان «رینس» به خیابان «سپارو» تغییر نام پیدا کرد .نام این خیابان به عملیات شهادت طلبانه رستوران سپارو اشاره دارد که گردانهای عزالدین قسام سال ۲۰۰۱ اجرا کردند که در پی آن ۱۵ اسرائیلی کشته شدند.
علاوه بر این تابلوی خیابان «استر هملیخ» به خیابان «دلفیناریوم» تغییر نام پیدا کرد.تغییر نام این خیابان به عملیات شهادت طلبانه سال ۲۰۰۱ اشاره دارد که ۲۱ اسرائیل کشته شدند و بیش از ۱۲۰ نفر زخمی شدند.
تابلوی خیابان «بنی تصیون» هم به خیابان «بالون های آتش زا» تغییر نام پیدا کرد . خیابان های دیگر هم به خیابان « اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس و خیابان «آژیرهای خطر» و خیابان «یاسر عرفات» رئیس سابق سازمان آزادیبخش فلسطین و خیابان «شکست » تغییر نام پیدا کردند.
شبکه هفت اسرائیل در ادامه این گزارش تصریح کرد: این اعتراضات و تغییرات پس از آن صورت گرفت که هفته گذشته نتایج یک نظرسنجی در مورد نزاع با فلسطینیان منتشر شد و نشان داد که اغلب اسرائیلی‌ ها نسبت به ضعف و ناتوانی کابینه اسرائیل در برابر حماس نا امید هستند و همچنین از توافق آتش بس اخیر در نوار غزه بین مقاومت فلسطین و ارتش اشغالگر اسرائیل انتقاد کردند.

(Visited 286 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید