بمب هسته ای برای اسرائیل حلال است اما برای جمهوری اسلامی ایران حرام است

سفیان الشوا

رای الیوم (انگلستان)

سران رژیم صهیونیستی رویای حمله به تاسیسات هسته ای ایران را در سر می پرورانند و آرزو می کنند به تنهایی به این ماجرایی جویی دست زنند اما جرأت و توانایی این کار را ندارند زیرا ممکن است همه چیز برای بازیگران وارونه شود و کسی نمی داند چه بلایی گریبانگیر منطقه خواهد شد .
هرگونه حمله احتمالی آمریکا به ایران با واکنش سریع روبرو خواهد شد و اگر این کشور در معرض تجاوز قرار گیرد زاردخانه عظیمی از موشک های بالستیک در اختیار دارد که می تواند از طریق بستن تنگه راهبردی هرمز یا اقدام از طریق بازوان و شاخه هایش در منطقه عبور و مرور نفت را قطع کند و حتی می تواند پایگاههای آمریکایی مستقر در منطقه خلیج فارس را هدف قرار دهد.
­آمریکا تهدید می کند اگر ایران به حمایت از حکومت بشار اسد رئیس جمهور سوریه ادامه دهد و برنامه خودش را برای تولید انرژی هسته ای صلح آمیز تکمیل کند، راکتورهای هسته ای این کشور را نابود می کند.
اسرائیل تنها رژیمی در جهان است که شمشیر تهدید را از رو بسته است و فراتر از قانون عمل می کند و خود را بالاتر از تمامی قوانین می داند . این رژیم تنها رژیمی است که در خاورمیانه تسلیحات هسته ای برای بقای خویش در اختیار دارد در حالیکه داشتن تسلیحات هسته ای را انکار می کند . این در حالی است که «وانونو» یکی از معماران راکتور «دیمونا» در سال ۲۰۱۲ فاش کرد اسرائیل تسلیحات هسته ای در اختیار دارد و با این خبر اسرائیل را رسوا کرد. روزنامه گاردین انگلیس نیز در آن زمان مقاله ای در این باره نوشت و اعلام کرد: اسرائیل آزمایش های هسته ای انجام داده است و بیش از ۲۰۰ کلاهک هسته ای در اختیار دارد.
جمهوری اسلامی ایران موفق شد وارد مسابقه علوم هسته ای شود و راکتورهای هسته ای احداث کند و هر روز هم اعلام می کند که این تاسیسات فقط با هدف بهره مندی از انرژی هسته ای صلح آمیز ساخته شده اند و این کشور مطلقا به فکر تولید سلاح هسته ای نیست حتی [آیت الله] سید علی خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی ایران فتوا داده است که تولید سلاح هسته ای ممنوع و حرام است و انرژی هسته ای فقط باید برای اهداف صلح آمیز باشد اما اسرائیل به بهانه ها و علل مختلف آمریکا را ترغیب و تشویق می کند که تاسیسات هسته ای ایران را هدف قرار دهد .
این در حالی است که ایران از مدت ها پیش توانست با کشورهای پنج به علاوه یک به تفاهم برسد و توافقنامه هسته ای (برجام) را با آنها امضا کند که این موضوع خشم اسرائیل و لابی صهیونیست را در واشنگتن برانگیخت . لابی صهیونیست بازوی قدرتمند اسرائیل در آمریکا به شمار می رود که در زمان انتخاب رئیس جمهوری آمریکا به شکلی گسترده اعمال نفوذ می کند . از همین رو لابی صهیونیست این فرصت را غنیمت شمرد ودرباره برنامه هسته ای ایران با یهودیان آمریکا شروع به چانه زنی کرد تا اینکه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در سال ۲۰۱۷ به عنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب شد و به صورت یکجانبه از توافق هسته ای با ایران خارج شد و تهدید کرد اجازه نخواهد داد ایران به سلاح اتمی دست پیدا کند و شروع به تحریم اقتصادی این کشور کرد که همگی ما بدان واقف هستیم.
به نوشته رای الیوم خبرگزاری های جهان از چندی پیش می گویند طرح حمله نظامی به ایران کامل شده است و منتظر تصمیم سیاسی برای اجرای آن هستند اما در این باره تردید داریم زیرا دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بارها تکرار کرده است نمی خواهد با ایران وارد جنگ شود و همانگونه که مقامات ایران هم گفته اند تمایلی به ورود جنگ با آمریکا ندارند اما اگر واشنگتن به تهران تجاوز کند در اینصورت مجبور خواهند شد از خودشان دفاع کنند.نویسنده این مطلب در ادامه می افزاید من معتقدم که این اخبار از سرویس های اطلاعاتی اسرائیل «موساد» به بیرون درز پیدا کرده است به ویژه اینکه رفتارهای اسرائیل در گذشته مبتنی بر اصل غافلگیری و کاملا محرمانه شبیه به فلیم های جاسوسی بوده است . اسرائیل در نهایت و اوج پنهان کاری نیروی هوایی مصر را در سال ۱۹۶۷ بمباران کرد و هواپیماهای مصری حتی نتوانستند از آشیانه پرواز کنند سپس در نهایت مخفی کاری مطلق راکتورهای هسته ای عراق را در ۷ ژوئن ۱۹۸۱ ویران کرد .اسرائیل روز جشن سفارت ایتالیا در عراق را برای حمله به راکتورهای هسته ای عراق انتخاب کرد از همین رو دانشمندان ایتالیایی که در راکتورهای هسته ای عراق مشغول فعالیت بودند در آن روز همگی به سفارتخانه های خود رفتند اما اسناد محرمانه انگلیس بسیاری از رازها را درباره حمله اسرائیل برملا کرد و مشخص شد که دانشمندان فرانسوی قبل از پدیدار شدن هواپیماهای اسرائیلی در آسمان بغداد به فاصله چند دقیقه آنجا را ترک کرده اند و سوار بر اتوبوس شدند. پس این پرسش مطرح می شود که آیا فرانسه از حمله اسرائیل اطلاع داشت؟ در اسنادی که انگلیس فاش کرد وزیر دفاع آمریکا به سفیر انگلیس در واشنگتن گفته بود اسرائیل از هواپیماهای «اف ۱۵» و هواپیماهای «اف ۱۶» آمریکا و بمب های هدایت شونده بدون هیچگونه هماهنگی یا اطلاع به آمریکا علیه تاسیسات هسته ای عراق استفاده کرده است. اسناد سومی که انگلیس فاش کرد حاکی از آن بود که عراق توانایی تولید سلاح هسته ای را تا ۷ سال نداشت.

زمان فرق کرده است و ایران از تجارب عراق استفاده کرد و راکتورهای هسته ای خود را در زیر زمین احداث کرد . ایران راکتورهای هسته ای خود را به شش قسمت تقسیم کرد یعنی آنها را در « نطنز، تهران ، اراک، دارخین ، پارچین ساخت و علاوه بر آن مجتمع اردکان را برای چرخه تولید سوخت احداث کرد» و از بیم حملات آمریکا هر بخش از راکتورهای هسته ای خود را در منطقه ای ساخته است که تضمین امنیت و ایمنی آنها وجود داشته باشد . ایران تهدید کرده است هرگونه حمله آمریکا با واکنش سریع روبرو خواهد شد و اگر در معرض هرگونه تجاوزی قرار گیرد زاردخانه عظیمی از موشک های بالستیک در اختیار دارد که می تواند از طریق بستن تنگه راهبردی هرمز یا بازوان و شاخه هایش در منطقه عبور و مرور نفت را قطع کند و حتی می تواند پایگاههای آمریکایی مستقر در منطقه خلیج (فارس) را هدف قرار دهد. ما هیچ تردیدی به توانایی و قدرت ایران نداریم و در عین حال هم به توانایی آمریکا برای حمله به ایران تردید نداریم اما حمله به ایران برای آمریکا هزینه های سرسام آوری درپی خواهد داشت و ایران می تواند برخی از ناوهایی را که در خلیج (فارس) مستقر هستند غرق کند و علاوه بر آن صدها تن از نظامیان آمریکایی را که در پایگاههای این کشور در کشورهای خلیج (فارس)، به هلاکت رساند.
بیماری در سر افعی سیاه یعنی اسرائیل پنهان شده است زیرا ذهنیت یهودیان و صهیونیستها بسیار عجیب و غریب است و ورود به قلعه آنها و شناخت راه و تفکر آنها و آنچه که آنها در سر می پرورانند بسیار سخت و مشکل است … نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل و آویگدور لیبرمن یا دیگر ژنرالهای اسرائیلی همگی تروریست هستند اما اسرائیل آرزو می کند به تنهایی به این ماجرایی جویی دست زند و همانند راکتورهای هسته ای عراق ، تاسیسات هسته ای ایران را هدف قرار دهد اما این توانایی این کار را ندارد زیرا همه چیز در خاورمیانه (غرب آسیا) بر سر بازیگران در این منطقه وارونه خواهد شد و نمی دانند که چه بلایا و حوادثی دامنگیر منطقه خاورمیانه (غرب آسیا) خواهد شد؟

(Visited 143 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید