تاریخ: ۰:۰۰ :: ۱۳۹۸/۰۵/۲۱
حضور اسرائیل در تنگه هرمز خط قرمز ایران

تایمز آو اسرائیل (فلسطین اشغالی)

ایران حضور اسرائیل را در ائتلاف چند ملیتی ناوگان دریایی به سرکردگی آمریکا را تهدید برای امنیت خود می داند.
پس از انتشار گزارش هایی درباره سخنان وزیر خارجه اسرائیل درباره کمک به تأمین امنیت تنگه هرمز از جمله کمک های اطلاعاتی به ائتلاف چندملیتی ناوگان دریایی به سرکردگی آمریکا و نیز سخنان وی درباره همسویی حضور در این ائتلاف با منافع راهبردی اسرائیل در زمینه مقابله با ایران و تقویت روابط با کشورهای عرب، ایران حضور اسرائیل را در این ائتلاف تهدید برای امنیت ملی خود خواند و اعلام کرد در دفاع از خود با حضور اسرائیل در منطقه مقابله خواهد کرد.
سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، با اعلام این خبر بر حق دفاع از خود در مقابل تحرکات اسرائیل و آمریکا در منطقه تأکید کرد.
وزیر دفاع ایران نیز تشکیل چنین ائتلافی را عامل افزایش بی ثباتی و حضور اسرائیل را اقدامی به شدت تحریک آمیز از پیامدهای فاجعه بار آن خواند.
تا کنون کشورهای اروپایی غیر از انگلیس از پیوستن به این ائتلاف خودداری کرده اند.
حاتمی، وزیر دفاع، آمریکا را عامل اصلی تنش در منطقه خواند و از کشورهای خلیج فارس خواست برای تأمین امنیت دریایی گفتگوهای سازنده ای را آغاز کنند.
فرمانده سپاه پاسداران نیز روز پنج شنبه گفت اگرجنگ جدیدی در منطقه آغاز شود، جغرافیای گسترده ای خواهد داشت و گروه های وابسته به ایران در منطقه در آن شرکت خواهند داشت که نتیجه آن نابودی اسرائیل خواهد بود.
وی با اشاره به قدرت و تجربه ای که حزب الله در سال های اخیر به دست آورده است، پیش بینی کرد در جنگ آینده حزب الله قادر به شکست اسرائیل خواهد بود.

به گزارش منابع اطلاعاتی اسرائیل در نتیجه قعالیت های ایران در نوار غزه، در صورت وقوع جنگ جبهه جدیدی در مرز جنوبی اسرائیل از سوی حماس و جهاد اسلامی تشکیل خواهد شد.

شبکه ١٢ اسرائیل درباره افزایش قابل توجه کمک مالی ماهانه ایران به حماس در ازای انتقال اطلاعات مربوط به توانمندی های موشکی اسرائیل خبر داد.

مترجم: مهتاب نورمحمدی

اداره کل رسانه های خارجی

(Visited 127 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید