سازمان ملل اروپا را به وحشت می اندازد: داعش تا پایان امسال شما را هدف قرار خواهد داد

فاوستو بیلوسلاوو

ایل جورناله (ایتالیا)


دولت اسلامی ممکن است تا پایان سال اروپا را مورد حمله قرار دهد. سازمان ملل در گزارش خود در رابطه با تروریسم جهانی برای شورای امنیت از این موضوع خبر می دهد.
اتفاقی نیست که داعش در همین ساعات اقدام به انتشار ویدئوی مربوط به سربریدن یک زندانی در افغانستان نمود. در گزارش سازمان ملل آمده است که کاهش کنونی حملات تروریستی در جهان ممکن است طولانی نبوده و تا آخر امسال نیز ادامه نیابد.
دستکم ٣٠ هزار پیکارجویی که به خلافت پیوسته بودند هنوز زنده هستند. بین ٦ الی ٨ هزار نفر داوطلب جنگ مقدس از اروپا حرکت کرده بودند. در حدود ٣٠ الی ٤٠ درصد آنها به اروپا بازگشته اند. آنچه در این رابطه خطرناک است خودِ کسانی است که بازگشته اند که می توانند به طور بالقوه ابزارهایی برای تبلیغات و جذب نیرو باشند.
سازمان ملل خاطرنشان می کند که بازماندگان دولت اسلامی هنوز گنجی به ارزش ٥٠ الی ٣٠٠ میلیون دلار در اختیار دارند. زنگ خطر دیگر شستشوی مغزی تروریست های زندانی در زندان های اروپاست. در این گزارش آمده است که برنامه های مربوط به مقابله با این پدیده تاکنون موثر واقع نشده اند. پیکارجویانی که محکوم به گذراندن حبس های طولانی تر شده اند همچنان تهدیدی در درون و نیز در خارج از نظام کیفری باقی می مانند.
قتل حمزه بن لادن ضربۀ سنگینی بوده است. جانشینش ایمن الظواهری نیز سالمندتر از آن است که بتواند این شبکۀ تروریستی را اداره کند. در مطالعه ای که اخیراً توسط بنیاد Icsa که در ایتالیا به مسائل اطلاعاتی، دفاعی و امنیتی می پردازد، آمده است، اتحاد جدیدی میان پیروان جهادی القاعده و دولت اسلامی در حال شکل گرفتن است. این اتحاد ایدئولوژیکی است و تنها یک هدف را دنبال می کند و آن بازسازی خلافت است.

مترجم: مریم شرکا

اداره کل رسانه های خارجی

(Visited 55 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید