گروه: اخبار
تاریخ: ۱۱:۱۳ :: ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
وزیر کار آمریکا نیز از کابینه دونالد ترامپ جدا شد

رویترز

وزیر کار آمریکا نیز به جمع افراد جدا شده از کابینه دونالد ترامپ پیوست.

دونالد ترامپ اعلام کرد «الکساندر آکاستا» وزیر کار دولت وی تصمیم گرفته است استعفا دهد. وی در پی افزایش فشار‌های عمومی استعفا داده و گفته است باقی ماندن او در این سمت با چنین پستی سازگاری ندارد. وی متهم است که در تصویب توافق عدم پیگرد قانونی «جفری اپستاین» میلیاردر آمریکا در سال دو هزار و هفت میلادی همکاری داشته و به قربانیان تعرض جنسی این میلیاردر آمریکایی اجازه نداده است شکایت خود را در محاکم قضایی پیگیری کنند. آکاستا در آن مقطع دادستان ایالت فلوریدا بود. «الکساندر آکاستا» با اشاره به این که طی هفت روز آینده استعفای او جامه عمل خواهد پوشید،گفت که اگر او در سمت خود باقی بماند، «خودخواهانه» عمل کرده است.
در این مقاله به شخصیت های مهمی که از زمان روی کار آمدن دونالد ترامپ در سال دو هزار و هفده میلادی(هزار و سیصدو هشتاد و شش شمسی)، دولت او را ترک کرده اند و یا از سمت خود عزل شده اند، اشاره شده است.
در سال دو هزار و هفده میلادی :
۱- «سالی یاتز» وزیر دادگستری موقت که در تاریخ سی ام ژانویه توسط ترامپ اخراج شد.
۲-«مایکل فلین» مشاور امنیت ملی کاخ سفید که در تاریخ ۱۳ فوریه، پس از افشای مذاکراتش با سفیر روسیه در آمریکا، قبل از ورود ترامپ به کاخ سفید، استعفا داد.
۳-«جیمز کومی» مدیر اف بی آی که تحقیقات درباره تبانی احتمالی بین تیم تبلیغاتی ترامپ و روسیه را رهبری می کرد در نهم ماه مه توسط ترامپ از کار برکنار شد.
۴-«سیان اسپایسر » سخنگوی کاخ سفید در تاریخ بیست و یکم ماه ژوئیه و پس از انتصاب «آنتونی اسکاراموسی» به سمت مدیر ارتباطات استعفا داد.
۵-«رینس پریباس» رئیس پیشین کمیته ملی حزب جمهوریخواه در بیست و هشتم ماه ژوئیه از سمت خود عزل شد.
۶- «آنتونی اسکاراموسی» ده روز پس از انتصاب به عنوان مدیر اتباطات در تاریخ سی ام ماه ژوئیه از کار برکنار شد.
۷- استعفای گسترده در «شورای صنایع» و «شورای استراتژی و سیاست» به نحوی که ترامپ در شانزدهم ماه اوت هر دو شورا را منحل کرد.(«استیو بانن» مشاور استراتژیک در هیجدهم ماه اوت توسط ترامپ عزل شد. – «کارل ایکاهن» میلیاردر آمریکایی در تاریخ هیجدهم ماه اوت از سمت مشاور ویژه ترامپ چشم پوشی کرد. -«سباستین گورکا» دیگر مشاور ترامپ در بیست و پنجم ماه اوت دیگر با ترامپ کار نکرد. – «تام پرایس» از سمت دبیر سلامت و خدمات اجتماعی در تاریخ بیست و نهم ماه سپتامبر استعفا داد.
در سال دو هزار و هیجده میلادی :
۱- «آندره مک کابه» معاون اف بی آی پس از انتقادات فراوان از ترامپ در بیست و نهم ماه ژانویه استعفا کرد.
۲- «راب پورتر» دبیر کارکنان کاخ سفید در هفتم ماه ژانویه اخراج شد.
۳- «هاپ هیکز» مدیر ارتباطات ریاست جمهوری در تاریخ بیست و هشتم ماه فوریه کار خود را ترک کرد.
۴- گری کوهن مشاور اقتصادی کاخ سفید در هفتم ماه مارس استعفا کرد.
۵-«رکس تیلرسون» وزیر خارجه و مدیر عامل شرکت نفتی اکسون موبیل در تاریخ سیزدهم ماه مارس از کار برکنار و مایک پمپئو به جای او نشست.
۶-«هربرت ریموند مک مستر» کمتر از یک هفته پس از انتصاب به عنوان مشاور امنیت ملی رئیس جمهور، در تاریخ بیست و دوم ماه مارس در پیامی توئیتری توسط ترامپ برکنار شد.
۷-«دیوید شولکین» دبیر کهنه سربازان آمریکایی در بیست و هشتم ماه مارس توسط ترامپ برکنار و رونی جکسون به جای او نشست.
۸- «جف پون» رئیس دفتر مدیریت منابع انسانی در پنجم ماه اکتبر استعفا کرد.
۹-«نیکی هیلی» سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد در نهم اکتبر از سمت خود استعفا کرد.
۱۰- «جف سشن» وزیر دادگستری و عضو حزب محافظه کار حزب جمهوری خواه که ترامپ او را برکنار و ماتئو وایت کر را به جای او برگزید.
۱۱- «جان کلی» در ابتدای ماموریت اش در سمت اداره امنیت داخلی، توسط ترامپ برکنار شد.
۱۲- «جیمز ماتیس» وزیر دفاع آمریکا که در تاریخ بیستم ماه دسامبر از سمت خود استعفا کرد.
در سال دو هزار و نوزده میلادی :
۱-«کریستین نیلسن» وزیر اداره امنیت داخلی آمریکا در ماه ژانویه از سمت خود استعفاکرد.
۲- «رود روزنشتین» معاون دادستان کل که در تاریخ یازدهم ماه می پیش بینی شده بود توسط ترامپ برکنار شود، جفری روسن جایگزین وی شد.
۳- «کوین هاست» پژوهشگر پیشین در زمینه سیاست مالیاتی در اتاق فکر موسسه تحقیقاتی «آمریکن کانسرواتور» در سوم ماه ژوئن توسط ترامپ از کار برکنار شد.
۴-«سارا سندرز» در ماه ژوئن از سمت سخنگوی کاخ سفید توسط ترامپ برکنار شد.
۵-«الکساندر آکاستا» وزیر کار آمریکا که در تاریخ دوزادهم ژوئیه توسط ترامپ به این سمت منصوب شد، از تصمیم قریب الوقوع خود برای استعفا از این سمت خبر داده است.

(Visited 66 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید