تاریخ: ۱۱:۴۹ :: ۱۳۹۸/۰۴/۱۸
به باور سفیر انگلیس در واشنگتن کاخ سفید ترامپ، به شدت نااکارآمد است

آدام فارست

ایندیپندنت (انگلستان)

به نقل از یادداشت های افشا شده سفیر انگلیس در واشنگتن ، کاخ سفید ترامپ به گونه بی سابقه ناکارآمد و نالایق است.
این یادداشت ها به تفصیل در مورد قضاوت کیم داروچ در مورد دولت ترامپ از سال ٢٠١٧ تاکنون سخن می گوید و ممکن است باعث غافلگیری شدید وزارت خارجه انگلیس شود.
مقامات دولت انگلیس تاکید کرده اند که به رغم این لو رفتن شیطنت آمیز، روابط با امریکا به قوت پیشین  برقرار است  و از شیوه ارزیابی صریح  سر کیم دفاع کرده اند.
او در یکی از برآوردهای گزنده خود  نوشته است :”ما واقعاً باور نمی کنیم که این رفتار دولتی عادی و کمتر ناکارآمد، غیرقابل پیش بینی، جناحی و از نظر دیپلماتیک نالایق و بی دست وپا باشد .”
این دیپلمات ارشد همچنین پیشنهاد داده است برای ارتباط برقرار کردن با رئیس جمهور امریکا باید سخنان خود را ساده و  حتی بی پرده بیان کرد.”
کیم در یکی از تازه ترین یادداشت های خود با اشاره به دیپلماسی ازهم گسیخته و اشفته امریکا در قبال ایران، درباره صحت علت عنوان شده از سوی ترامپ برای لغو حمله تلافی جویانه علیه تهران پس از سرنگون شدن پهباد امریکا ابراز تردید کرد و گفت این استدلال منطقی نیست و بیشتر با انگیزه تبلیغاتی برای انتخابات سال ٢٠٢٠ بیان شده است.
سفیر انگلیس در واشنگتن نوشته است:” بعید است سیاست امریکا در قبال ایران به این زودی منسجم شود و این دولت دچار اختلاف است.”
سر مارک سدویل، مشاور امنیت ملی انگلیس که مدت ١٥٠روز را در کنار دولت ترامپ گذارنده بود،  در نامه لو رفته سال ٢٠١٧ ،از وجود آشوب در کاخ سفید سخن گفته بود.
سخنگوی وزارت خارجه انگلیس گفته است :”مردم انگلیس از سفرای ما انتظار دارند که وزرا را با ارزیابی های صریح و صادقانه در مورد کشورهای محل خدمت خود  آگاه سازند. این نگرش ها لزوماً نگاه وزرا یا در واقع دولت نیست. ما برای این صراحت سفرای خود به آنها حقوق می دهیم – درست همان گونه که سفیر امریکا گزارش های خود را  مورد مقامات و سیاست های انگلیس به کشورش ارسال می کند.”

مترجم: مفید علیزاده

اداره کل رسانه های خارجی

(Visited 33 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید