گروه: اخبار
تاریخ: ۱۱:۴۴ :: ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
مشاور سیاسی ولیعهد امارات یک آمریکایی لبنانی تبار با سابقه تعرض جنسی به کودکان است

القدس العربی

یک آمریکایی لبنانی تبار با سابقه تعرض جنسی به کودکان, ­مشاور سیاسی محمد بن زاید ولیعهد امارات است.
جرج نادر مشاور سیاسی محمد بن زاید ولیعهد امارات از زمان ریاست جمهوری رونالد ریگان در آمریکا چندین بار بر اساس اتهامات جنسی مرتبط با کودکان به زندان محکوم شده است.
وی واسطه اصلی ایجاد ائتلاف میان دولت ترامپ و عربستان سعودی و امارات عربی متحده است.
او ماه ژوئن یک بار دیگر به اتهام همراه داشتن اشیاء مرتبط با فساد جنسی علیه حیوانات و کودکان از جمله کودکان کمتر از دو یا سه سال که در معرض آزار جنسی و جسمی قرار داشتند محاکمه شد.
جرج نادر مسیحی و متولد ۱۹۵۹ در لبنان است.وی ابتدا به شغل روزنامه نگاری علاقه نشان داد. سال ۱۹۸۷ مصاحبه قابل توجهی با آیت الله خمینی انجام داد که روزنامه واشنگتن آن را منتشر کرد.
جرج نادر مدتی با سران حزب الله و افسران اطلاعاتی سوریه و اسرائیل در ارتباط بود.
سال ۱۹۹۰ وی در فرودگاه بین المللی دالاس به اتهام حمل نوارهای ویدئوئی مستهجن بازداشت شد و به جرم خود اعتراف کرد اما به علت نقش داشتن در رها سازی گروگان های آمریکائی در لبنان از دادگاه تخفیف دریافت کرد. وی سال ۲۰۰۳ در جمهوری چک به اتهام تجاوز جنسی به کودکان به یک سال حبس محکوم شد.
مشاور زاید سال ۱۹۹۸ در ارتباط با ارتفاعات جولان بین سوریه واسرائیل میانجی گری می کرد.جرج نادر نمی دانست که اسرائیلی ها به هیج وجه قصد ندارند ارتفاعات جولان را آزاد سازند و سرانجام گفتگوها فروپاشید و ولید المعلم توسط حافظ اسد رئیس جمهوری وقت سوریه تحت بازداشت خانگی قرار گرفت.پس از آن جرج نادر به مدت چند سال در آمریکا ناپدید شد و گفته می شود که در آن مدت در خاورمیانه بود. وی پس از حمله آمریکا به عراق به این کشور رفت و خود را نماینده شرکت بلک واتر معرفی کرد.وی همچنین تلاش کرد در یک معامله تسلیحاتی میان دولت عراق و روسیه دلالی کند اما این معامله به سبب نگرانی هایی که درخصوص فساد مالی داشت به سرانجام نرسید.
جرج نادر پس از آن در ابوظبی اقامت کرد و مشاور سیاسی ارشد محمد بن زاید شد. وی در برگزاری نشست محرمانه سران عرب در یک کشتی در دریای سرخ نقش فعالی ایفا کرد و پیشنهاد تشکیل یک گروه منطقه ای متشکل از شش کشور به جای شورای همکاری و اتحادیه عرب را مطرح کرد. پیشنهاد وی حضور امارات عربی متحده، عربستان سعودی، مصر، اردن، بحرین و لیبی در این گروه برای مقابله با ترکیه و ایران بود.
اوایل سال ۲۰۱۸ چند هفته پس از آنکه پلیس فدرال آمریکا از یک مخفیگاه جرج نادر اشیاء مرتبط با فساد جنسی با کودکان را کشف کرد، وی همکاری خود را با رابرت مولر بازرس ویژه مأمور رسیدگی به مداخلات روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا آغاز کرد.
اکنون جرج نادر در دادگاه فدرال بروکلین تحت محاکمه است و انتظار می رود به ۱۵ تا ۴۰ سال حبس محکوم شود.

(Visited 35 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید