گروه: اخبار
تاریخ: ۱۱:۳۷ :: ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
ایهود باراک: هرگز با نتانیاهو ائتلاف نخواهم کرد

رای الیوم

نخست وزیر و وزیر جنگ اسبق رژیم صهیونیستی گفت به هیچ وجه با بنیامین نتانیاهو (نخست وزیر فعلی ) برای تشکیل کابینه بعدی ائتلاف نخواهد کرد.
روزنامه اینترنتی رأی الیوم در شماره امروز خود در اینترنت به نقل از رادیو عبری «ریشت بیت» وابسته به سازمان رادیو تلویزیون رسمی اسرائیل گزارش داد ایهود باراک گفته است با بنیامین تانیاهو نخست وزیر فعلی برای تشکیل دولت بعدی ائتلاف نخواهد کرد.
ایهود باراک که زمانی رهبر حزب چپگرای کار بود به تازگی حزب تازه ای تحت عنوان اسرائیل دمکراتیک تشکیل داده است. باراک گفته است تلاش خواهد کرد ائتلاف گسترده ای از احزاب میانه و چپ ایجاد کند تا به حکومت نتانیاهو پایان دهد.
وی افزود: برای رأی دهندگان اهمیتی ندارد که کدام حزب بیشترین کرسی را کسب می کند آنچه برایشان اهمیت دارد اتفاقاتی است که برای آنها روی می دهد.
باراک گفت هرکس که چهار اصل را بپذیرد با او ائتلاف خواهد کرد: اهمیت امنیت پیش از هرچیز دیگر، حفظ جان اسرائیلی ها و وحدت آنها از کنترل داشتن بر کرانه باختری مهمتر است. نص سند استقلال نیز اساس قانون اساسی اسرائیل است. دستاوردهای اسرائیل به منافع شهروندان اسرائیلی مرتبط است که شایسته بهره برداری از ثمره آن هستند.
وی گفت: مشکل انتخابات قبلی اسرائیل ناشی از نبود تشکل بزرگی بود که اساساً چپگرا باشد و بتوانددر برگیرنده احزاب غیر راستگرا باشد(مقصود حزب آبی سفید میانه است).
قرار است حزب جدید باراک یکشنبه آینده پویش تبلیغاتی خود را از طریق شبکه های اجتماعی و تبلیغات در مطبوعات اسرائیلی آغاز کند.
یائیر گولان و یائیر بینک از حزب کار و نوه اسحاق رابین نخست وزیر اسبق در هفته های اخیر به باراک پیوسته اند. انتخابات آتی اسرائیل قرار است ۱۷ سپتامبر اینده برگزار شود.

(Visited 38 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید