تاریخ: ۱۲:۱۱ :: ۱۳۹۸/۰۴/۱۶
دستیابی داعش به تسلیحات جدید تروریستی

فرانکو یاک

ایل جورناله (ایتالیا)

داعش اعلام کرد که تسلیحات جدیدی به منظور هدف قرار دادن دشمنان خدا به کار خواهد بست.
دولت اسلامی ممکن است اقدام به انتشار ابزارهایی نماید که با چاپگرهای سه بعدی قابل ساخت یا بازپخش خواهند بود و هدفشان ساخت پهبادهایی است که در بستر شهری  و با تأثیرات ویران کننده قابل استفاده خواهند بود. داعش در شمارۀ جدید هفته نامه النباء از به کارگیری قریب الوقوع تسلیحات جدید جهت هدف قرار دادن دشمنان خدا خبر می دهد.
النباء به کشور خاصی که قرار است این تسلیحات جدید در آن به کار گرفته شوند، اشاره نمی کند لیکن این احتمال وجود دارد که آنها در سوریه و عراق به کار گرفته شوند. همچنین احتمال استفاده از این سیستم های تسلیحاتی در شهرهای غرب بسیار است.
داعش اعلام کرد که منابع خود را روی سیستم های جدید تسلیحاتی کاربردی و قابل به کارگیری متمرکز ساخته است. البته این اعلامیه ها تازگی ندارند. به طور مثال داعش در دوازدهمین شمارۀ نشریه رومیه اعلام کرده بود که دولت اسلامی از تسلیحات و تاکتیک های جدید در نبرد رقه استفاده کرده است. تروریست ها پیشرفت های قابل توجهی را در زمینۀ فرکانس رادیویی IED و تغییر پهبادهای تجاری با بار جنگی حاصل نموده اند.
وظیفۀ کمیسیون مهاجرت و لجستیک دولت اسلامی پذیرش و تجهیز پیکارجویان خارجی و تأمین حمایت لجستیک برای همه است.
راهنمایی هایی برای تولید IED های دست ساز و تحقق حملات آتشین هم اکنون توسط النباء انتشار یافتند. از سال ٢٠١٥ دولت اسلامی در شبکه، دستورالعمل های لازم برای تبدیل پهبادهای تجاری را قرار داده بود. به عقیدۀ آنها کمیسیون مهاجرت و لجستیک ممکن است روی فرایند چاپ سه بعدی برای تحقق پهبادها متمرکز شود. در بستر شهری یک سوءقصد ترکیبی ممکن است تأثیرات ویران کننده ای به همراه داشته باشد.

مترجم: مریم شرکا

اداره کل رسانه های خارجی

(Visited 38 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید