گروه: اخبار
تاریخ: ۱۰:۲۲ :: ۱۳۹۸/۰۴/۱۱
مصاحبه ولید برکات در رابطه با عاملان تیراندازی لبنان

الميادین

دبیرکل حزب دموکرات لبنان هشدار داد طرف های خارجی برای برهم زدن اوضاع و فتنه انگیزی در این کشور تلاش می کنند.

ولید برکات در مصاحبه با این شبکه اعلام کرد دو فرد کشته شده در تیراندازی در منطقه جبل لبنان از جمله ۱۱ مسئول حزب دموکرات لبنان بودند که صالح الغریب وزیر مشاور در امور آوارگان لبنان را همراهی می کردند.
برکات افزود: هدف از این تیراندازی ترور صالح الغریب و نه جبران باسیل وزیر امور خارجه لبنان بود. جبران باسیل در زمان این حمله، این منطقه را ترک کرده بود.
وی بر لزوم حفظ آرامش و رفتار منطقی در سایه تحولات لبنان تاکید و خاطر نشان کرد: نهادهای حکومتی باید عاملان این تیراندازی و کسانی را که دستور تیراندازی دادند، بازخواست کنند. ارتش و سازمان های امنیتی لبنان باید در این باره وارد عمل شوند. به اعتقاد من، اوضاع در این منطقه از لبنان خطرناک است و اگر با آن برخورد نشود، ممکن است به دیگر مناطق گسترش یابد.
ولید برکات گفت: دستوراتی از سوی طرف های خارجی برای انفجار در اوضاع لبنان و فتنه انگیزی در این کشور صادر شده است. عاملان تیراندازی وابسته به احزاب شناخته شده در منطقه جبل لبنان هستند. کسانی که به دنبال گرامیداشت جفری فلتمن سفیر سابق آمریکا در لبنان هستند، در این تیراندازی دست دارند. آنچه که در این منطقه رخ داد بی سابقه و غیرقابل قبول است. بدون شک تلاش برای ترور یک وزیر، می تواند باعث فتنه بزرگی شود.

(Visited 37 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید