تاریخ: ۱۰:۴۶ :: ۱۳۹۸/۰۴/۰۵
پمپئو بی شرمانه دروغ می گوید

امریکن کانسروتیو

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در مورد یمن و جنگی که سعودی ها و اماراتی ها علیه این کشور به راه انداخته اند بی شرمانه دروغ می گوید.
مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا این هفته به عربستان سعودی و امارات عربی متحده سفر کرد؛ او در حین این سفر تصمیم گرفت برخی از دروغ های وقیحانه اش در مورد یمن را تکرار کند. پمپئو در مورد یمن بسیار ریاکاری می کند. مناقشه در یمن ابتدا به عنوان یک جنگ داخلی آغاز شد و هنوز هم تا حدی میان فرقه های مختلف یمنی این جنگ وجود دارد. ائتلاف حوثی ها/صالح مسئول شعله ور کردن این مناقشه بود، اما تجاوز بین المللی از سوی سعودی ها و اماراتی ها در حمایت از دولت سرنگون شده منصور هادی ( رئیس جمهور مستعفی و فراری هم یکی از مؤلفه های مناقشه بوده است. این مداخله به رهبری عربستان سعودی در ماه مارس ۲۰۱۵ بود که مناقشه را تشدید کرد و این محاصره و جنگ اقتصادی آنها علیه یمن طی چهار سال گذشته است که کشور را به لبه پرتگاه برده است. ایران خیلی ارتباطی با این مناقشه ندارد. بدون تردید ایران نبود که این مسائل را به وجود آورد و آنها را “ادامه دار” کرد. خیلی بد است که ایران را مقصر درد و رنج یمنی ها بدانیم در حالی که دشمنان منطقه ای ایران هستند که این کشور را به نام مبارزه با نفوذ ایران ویران می کنند. نفوذ ایران از همان ابتدا مورد مبالغه قرار گرفت تا بهانه ای برای یک جنگ وقیحانه باشد. آمریکا هم با تکرار تبلیغات خود علیه نفوذ ایران، بی شرمانه سعودی ها و اماراتی ها را در این جنگ گرفتار کرده است.
همه طرف های این مناقشه به طور یکسان مسئول این شرایط وخیم هستند، اما این میزبانان پمپئو (سعودی ها و اماراتی ها) هستند که مسئول بدترین بحران انسانی در کشور یمن هستند. این عادت پمپئو که تلاش دارد هر چیزی را به نام ایران تمام کند، اقدامی فریبکارانه است و به سعودی ها و اماراتی ها چراغ سبز می دهد تا در یمن جنایت جنگی انجام دهند و مردم این کشور را از گرسنگی بکشند. هر روزی که پمپئو آمریکا را در خارج نمایندگی می کند، باعث شرم و مایه بی حیایی برای وزارتخانه و کشور خود است.

(Visited 49 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید