گروه: اخبار
تاریخ: ۱۱:۳۱ :: ۱۳۹۸/۰۳/۱۳
بیانیه پایانی همایش علیه معامله قرن

المیادین

خالد السفیانی هماهنگ کننده کنفرانس قومی اسلامی, یکی از برگزار کنندگان همایش «علیه طرح معامله قرن متحدیم» در بیروت, بیانیه پایانی این همایش را با عنوان منشور امت علیه طرح معامله قرن قرائت کرد.
به گزارش شبکه تلویزیونی المیادین, در میثاق امت علیه طرح معامله قرن, آمده است,
-چنانچه ملاحظه خواهید کرد هدف ما این نیست که تنها بیانیه صادر کرده باشیم, بلکه هدف این است که درباره موضوع همایش, میثاقی تدوین کرده باشیم.
– ما حاضران در نشست سیاسی مردمی با بررسی راههای مقابله با طرح معامله قرن که امروز در بیروت پایتخت مقاومت, برگزار شد, مخالفت کامل خود را با آنچه که طرح معامله قرن خوانده می شود, اعلام می کنیم, این مخالفت, مخالفت با مقدمات و هر آن چیزی است که از قبل درباره این طرح آشکار شد و حال یا آینده آشکار خواهد شد.
–  طرح ما حمایت از  هر نوع مقاومت و در صدر آن مقاومت مسلحانه است. این کار می طلبد  فرزندان امت, همه نیروها, سازمان ها و همچنین همه آزادگان جهان هر نوع حمایتی را از هر نوع مقاومت و هرگونه انتفاضه فلسطین به ویژه راهپیمایی های دفاع از حق بازگشت داشته باشند.
– ما  مشارکت هر طرفی یا هر نظام عربی و اسلامی در این طرح زشت را خیانت به امت, خیانت به اصول و مقدسات امت و سهیم شدن در تلاش ها برای به بن بست کشاندن قضیه فلسطین می دانیم. – موضع اجماعی مردم فلسطین, اعم از مقامات سیاسی, گروهها و مردم را علیه آنچه که طرح معامله قرن خوانده می شود می ستاییم و این اجماع را فرصتی نادر و تاریخی برای وحدت فلسطین می دانیم تا بتوانند با همدلی در برابر خطرات رو به رشد بایستند.
– معتقدیم وقت آن رسیده است تا مرگ توافقنامه هایی چون توافقنامه اسلو و تبعات آن اعلام و با هدف حرکت در مسیر آزادی فلسطین به پایتختی قدس , برنامه متحدی برای فلسطین تدوین  شود.
– خواستار تلاش برای تشکیل کنفرانس مردمی- عربی علیه کارگاه ننگین منامه (کنفرانس اقتصادی بحرین) هستیم تا از این طریق موضع واقعی عربی- اسلامی درباره طرح ننگین معامله قرن بیان شود.
بر ما واجب است برای تحریم کنفرانس منامه تلاش کنیم, در مسیر به شکست کشاندن این کنفرانس به مردم بحرین امید زیادی داریم.
– به مقاومت در برابر هرنوع تلاش برای عادی سازی روابط با صهیونیزم باور داریم, به این دلیل که عادی سازی روابط را راهی برای ورود به طرح ترامپ و مزدوران او می دانیم, پس مقاومت باید در مسیر آزادسازی و در این مسیر وحدت ما باید چراغ راه باشد, به این اعتبار که فلسطین اصلی ترین موضوع و رژیم صهیونیستی دشمن واقعی ماست و مقاومت تلاشی برای مقابله با هر نوع عادی سازی روابط به شمار می آید.

(Visited 54 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید