گروه: اخبار
تاریخ: ۱۰:۱۷ :: ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
محمود عباس در نشست مکه شرکت خواهد کرد

آناتولی

محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در صدر یک هیئت فلسطینی در اجلاس مکه مکرمه شرکت خواهد کرد.
به گزارش خبرگزاری آناتولی از رام الله ، مجدی الخالدی مشاور امور دیپلماتیک ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین دوشنبه شب در گفتگو با رادیو صدای فلسطین گفت : محمود عباس قصد دارد در صدر هیئتی در اجلاس فوق العاده عربی که به درخواست عربستان سعودی روز پنج شنبه آینده در شهر مکه برگزار خواهد شد ، شرکت کند .
الخالدی افزود مسئله فلسطین پرونده اصلی جدول برنامه های نشست مکه است و در این نشست بر رد تمام اقداماتی که واشنگتن درباره القدس ، آوارگان ، شهرک سازی و بلندیهای جولان اتخاذ کرده است ، تاکید خواهد شد . وی اشاره کرد محمود عباس در این نشست سخنرانی مهمی ایراد خواهد کرد .
مشاور امور دیپلماتیک محمود عباس تاکید کرد تصمیم پیشنهادی فلسطین در نشست مکه مخالفت با طرح « معامله قرن آمریکا » و پیامدهای آن خواهد بود .
واشنگتن  قصد دارد پس از پایان ماه مبارک رمضان طرح  صلح معامله قرن را اعلام کند و گفته می شود این طرح با کمک برخی کشورهای عربی فلسطینی ها را وادار خواهد کرد امتیازهای ناعادلانه ای به نفع اسرائیل به ویژه درباره اوضاع شهر قدس و حق بازگشت آوارگان بدهند .
پس از حمله به کشتی های تجاری در آبهای منطقه ای امارات در بندر الفجیره و  نیز حمله به دو پمپاژ نفتی عربستان و تشدید تنش میان آمریکا و ایران ، سلمان بن عبد العزیز پادشاه عربستان خواستار برگزاری دو نشست  اضطراری در سطح روسای شورای همکاری خلیج ( فارس ) و اتحادیه عرب در اواخر ماه ماه مه در شهر مکه مکرمه شده است.
مجدی الخالدی در عین  حال گفت قرار است کنفرانس مهمی در روزه ۲۵  ژوئن آینده در نیویورک برای جمع آوری کمک های مالی  برای آژانس امداد و اشتغال آوارگان فلسطینی ( آنروا) برگزار شود اما به جزئیات بیشتری درباره شرکت کنندگان در این نشست اشاره نکرد.

(Visited 59 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید