گروه: اخبار
تاریخ: ۱۱:۳۸ :: ۱۳۹۸/۰۲/۱۴
فروش تسلیحات آمریکایی به ارزش شش میلیارد دلار به بحرین و امارات

 رویترز (آمریکا)

پنتاگون روز جمعه گفت وزارت خارجه آمریکا فروش احتمالی تسلیحات به ارزش شش میلیارد دلار به بحرین و امارات را در سه بسته جداگانه تایید کرد.
آمریکا در مقابله با نفوذ ایران به متحدان منطقه ای خود از جمله عربستان متکی است.
آمریکا در ماه آوریل بخشی از برنامه فروش سامانه دفاع موشکی تاد به عربستان را اجرا کرد.
بر اساس یکی از ابلاغیه هایی که پنتاگون روز جمعه برای کنگره آمریکا فرستاد بحرین احتمالا سامانه های گوناگون موشکی پاتریوت و پشتیبانی ها و تجهیزات مربوطه را با هزینه تخمینی دو میلیارد و ۴۸۰ میلیون دلار خواهد خرید.
این فروش احتمالی شامل ۳۶ موشک پاتریوت ام آی ام ۱۰۴ ای MIM-104E با هدایت تقویت شده است که با عنوان جی ای ام تی GEM-T شناخته می شوند و صورت بهبودیافته ای است که می تواند هواپیما و موشک های کروز را ساقط کند.
در یک ابلاغیه جداگانه وزارت خارجه آمریکا به کنگره این کشور، بحرین همچنین تسلیحات مختلفی را برای حمایت از ناوگان هواپیمای اف ۱۶ بلاک ۷۰  F-16 Block 70 و اف ۱۶ وی F-16V با هزینه تقریبی ۷۵۰ میلیون دلار دریافت خواهد کرد.
این بسته شامل ۳۲ موشک ای آی ام ۹ ایکس (AIM-9X)، بیست موشک هارپون ای جی ام ۸۴ بلاک ۲ ( AGM-84 Block II) ، و ۱۰۰ موشک جی بی یو ۳۹ اس (GBU-39s) خواهد بود که بمب هایی با وزن ۲۵۰ پوند و قطر اندک خواهند بود.
وزارت خارجه آمریکا در ابلاغیه دیگری گفت امارات احتمالا موشک های پاتریوت و تجهیزات مربوطه آن به ارزش دو میلیارد و ۷۳۰ میلیون دلار شامل ۴۵۲ موشک  تقویت شده MSE و تجهیزات مربوطه آن را دریافت خواهد کرد.
اداره همکاری مشترک دفاعی در پنتاگون این فروش احتمالی را به اطلاع کنگره این کشور رساند.
این فرایند ابلاغ به کنگره این هشدار را می دهد که یک برنامه  فروش به یک کشور خارجی تصویب شده است اما نشانگر آن نیست که قرارداد آن امضا شده یا مذاکرات مربوط به آن به نتیجه رسیده است.
پیمانکاران اصلی این فروش ها شرکت رایتون و شرکت لاکهید مارتین می باشند.

(Visited 55 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید