گروه: اخبار
تاریخ: ۱۷:۰۰ :: ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
تنش در سریلانکا آزار و اذیت پی در پی به مسلمانان

تاکانو یوسوکه

آساهی (ژاپن)


با مشخص شدن مشارکت گروه افراطی مسلمانان در عملیات تروریستی پی در پی سریلانکا ، تحریکاتی در جهت آزار و اذیت مسلمانان شروع شده است. احساس ناامنی در میان مسلمانان که از گروه اقلیت جمعیت سریلانکا به شمار می آیند ، گسترش یافته است و به همین جهت مسلمانان منازل خود را ترک کردند.
آقای شیخ حسام ، مسلمان سی و سه ساله ، روز بیست و پنجم ماه جاری در مصاحبه با روزنامه آساهی در شهر کلمبو اظهار داشت:« همه مردم تاکنون به شکل مسالمت آمیز در کنار هم زندگی می کردند. اما هم اکنون از وضعیت به وجود آمده بسیار احساس غم و اندوه دارم. »
پس از عملیات تروریستی روز بیست و یکم ماه جاری ، مسلمانان زیادی از جمله یکی از مادران مسلمان به همراه سه فرزند خود منزل خود در شهر « نگومبو » واقع حومه کلمبو را ترک کردند. چرا که مسیحیان به دنبال انفجار کلیسا ، ساکنان دیگر مذاهب در حومه کلیسا را تهدید و اعلام کردند:« نمی خواهیم که در مجاورت ما زندگی کنید. »‌ مسوول امور مسلمانان در دولت سریلانکا روز بیست و پنجم ماه جاری از مسلمانان سریلانکا درخواست کرد ، روز بیست و ششم ماه جاری مراسم نماز جمعه را در مساجد برگزار نکنند و در منزلشان این مراسم را برگزار کنند.
گفتنی است ، حدود هفتاد درصد از جمعیت سریلانکا را بودائیان تشکیل می دهند و در این میان مسلمانان که حدود ده درصد از جمعیت سریلانکا را تشکیل می دهند ، از گروه اقلیت به شمار می آیند

مترجم: کیومرث واحدی

(Visited 36 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید